+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 SonuncuSonuncu
İslamda Namaz ve İslamda Temizlik (Taharet) Kategorisinden Ergenlik çağında mastürbasyon yapmak? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Ergenlik çağında mastürbasyon yapmak?

  Reklam  Cevap: Ergenlik çağında mastürbasyon yapmak? isimli konu Mumsema.com Cevap: Ergenlik çağında mastürbasyon yapmak?
  masturbasyon sadece el ile mi yapılır ben kapalı bir şekilde sürtünerek yaptığımda da menini atıyo bu caiz midir?

 2. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  El ile veya başka bir şekildeki müdahale ile mastürbasyon yapılması arasında bir fark yoktur her durumda müdahale ederek boşalma söz konusudur ve caiz değildir.

 3. Misafir
  Arkadaşlar ergen olmadan cenabet olunur mu? Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

 4. arifselim
  Yönetici
  Ergenlik yaşına girilmeden cünüp olunmaz. Bunun işareti de meninin çıkmasıdır eğer böyle bir durum olursa o zaman cünüp olursun.

 5. Misafir
  Mahremiyete giriyorsam lütfen beni affedin ama bu konu son zamanlarda çok kafamı kurcalıyor.

  Ben 16 yaşında biriyim. Hepimizin bildiği üzere bu türlü faaliyetler ergenlik döneminde hatsafadadır. Müstehcen içeriklere bakmamaktan kendimi alı koyamıyorum, dayansam senelerce dayanabilecek değilim herhalde. Ama gerçek olan bir kadına şehvetle bakmam, sadece pornografik görüntüler için geçerlidir bu.

  Ayrıca namazlarımı kılıp Allah'tan bunun için tövbe de diliyorum fakat defalarca tekrarladığım şey için Allah'ın beni bağışlayacağını nedense düşünmüyorum ve şuan çaresiz durumdayım. Benim yaşımdaki nerdeyse bütün erkekler için aynısı geçerli, bu şimdi ne oluyor? Bunun bir yardımınıda alamam, yani aileme gidip böyle böyle diyemem.. Büyüklerim varsa küçüklüklerini hatırlasınlar empati kursunlar lütfen.

  Bunun azabı, sonucu, olacakları, günahı vb. nedir peki? Durdurabileceğim birşey değil bu maalesefki. Evlenme olanağım da yok..

  Mahremiyete girdiğim için çok özür dilerim, hakkınızı helal edin lütfen.
  Allah'ın rahmeti üzerinizde olsun İnşaAllah.

 6. arifselim
  Yönetici
  Selamun aleykum kardeşim. Dünya bir imtihandır bunu unutma. Bu imtihanda en büyük mücadeleyi nefsimize karşı veririz. Defalarca aynı hatalara girsen bile yinede tövbe etmeli ve yeniden mücadele etmelisin. Ancak zinaya düşmekten korkacak hale geldiğinde o zaman mastürbasyon caiz olur. Allah sana evlenme imkanı sunduğunda ilk fırsatta evlenmelisin. Allah tövbe edenlerin tövbesini kabul eder.

 7. Misafir
  hocam ben de ergenligin belirtileri oldu rüyada gördüm sanırım ama supe ediyorum ergenlige girip girmedigimden

 8. Misafir
  Kendi kendini tatmin etmeden sonra gusül abdesti almak gerekir mi kızlarda?

 9. arifselim
  Yönetici
  Kendi kendini tatmin etmek yani mastürbasyon yapmakla kız veya erkek olsun kişi cünüp olur ve gusül abdesti alması farz olur. Cünüp olmanın şartı bu durumda menin gelmesidir yani orgazm olarak boşalmanın gerçekleşmesidir.

 10. Misafir
  Merhabalar ben 12 yaşındayım evet biraz erken bir yaşta ergenliğe girdim ama rüya ile girdim bazen kendime dokunup boşalmadan önce bırakıyorum.. Ama şöyle bir sorum olacak bildiğiniz gibi benim bu yaşta zinaya düşme tehlikem gibi bi durum olamaz.. ama yine de çok fazla (Çok afedersiniz) azıyorum bu durumda da mı yapılmaması gerekir bazen kafayı yiyorum şuana kadar hiç meni getirmedim mastürbasyon yaparak..

 11. Misafir
  Ben 9a gidiyorum. Haftada 1 defa cünüp oluyorum ama banyoya denk getirip gusül alıyorum. Kendimi zorla tutuyorum tutuyorum ama bir anda şeytan vesvesesi ile krndime mani olamıyorum hemen ardından da çok pişman oluyorum. Lütfen beni bu günahtan alı koyacak ibadetlere yaklaştıracak bi çözüm sunun. Çok pişman oluyorum ömür geçiyor.

 12. #UguR
  mumsema ressamı

  Reklam


  Ben 9a gidiyorum. Haftada 1 defa cünüp oluyorum ama banyoya denk getirip gusül alıyorum. Kendimi zorla tutuyorum tutuyorum ama bir anda şeytan vesvesesi ile krndime mani olamıyorum hemen ardından da çok pişman oluyorum. Lütfen beni bu günahtan alı koyacak ibadetlere yaklaştıracak bi çözüm sunun. Çok pişman oluyorum ömür geçiyor.
  Namazınızı huşu içinde kılın. Vaktinizi başka işlerle meşgul edin örneğin: Kitap okuyun veya spor yapın. Nasıl başkasının yanında masturbasyon yapamıyorsanız tek kaldığınızda da Rabbim beni izliyor diyip masturbasyon yapmayın.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 SonuncuSonuncu
ergenliğe girmeden cünüp olunurmu,  ergenlikte masturbasyon ,  ergenlikte mastürbasyon,  ergenlik çağında mastürbasyon,  ergenlikte cünüplük,  ergenlik çağında masturbasyon,  ergenliğe girmeden cenabet olunurmu