+ Yorum Gönder
İslamda Namaz ve Hanefi Mezhebinde Namaz Kategorisinden Hanefi Mezhebinin Namaz Kılarken Fatiha Okumak Farz Değildir Görüşlerinin Kurandan Delili Nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  musab
  Hadis Öğrencisi
  Reklam

  Hanefi Mezhebinin Namaz Kılarken Fatiha Okumak Farz Değildir Görüşlerinin Kurandan Delili Nedir?

  Reklam

  Hanefi Mezhebinin Namaz Kılarken Fatiha Okumak Farz Değildir Görüşlerinin Kurandan Delili Nedir? Mumsema Hanefi Mezhebi bu konuda Müzzemmil Suresi 20.Ayete dayanıyor.Allah ayette Kurandan kolayınıza geleni okuyun diyor.O zaman biz namazda Fatiha okumak farzdır diye nasıl deriz diyorlar.Herkese Fatiha okumak, kolay gelecek diye bir kural olamaz diyorlar.

  Bu ayetin namazda Kuran okumak olduğu hakkında benim bildiğim kadarıyla ittifak var.Belki şunu diyen çıkabilir;O ayette Allah namaz dışında Kuran okumaktan bahsediyor olamaz mı?Evet mantıken olabilir.Ama ayetin başını okuduğumuzda,gecenin 2/3,yarısında kalkmak gibi ifadeler var.Gece kalkmak deyince akla ilk teheccüd namazı gelir.

 2. 2
  EHLİMAN
  Kıdemli Üye

  Cevap: Hanefi Mezhebinin Namaz Kılarken Fatiha Okumak Farz Değildir Görüşlerinin Kurandan Delili Ned


  Reklam


  Her Müslümanın kendine göre değişik düşünceleri olabilmektedir.Fakat önemli olan uygulamalara da bakmak gerekmektedir.Yani Müslümanlar olarak Fatiha suresini hep okumaktayız.Bu farz olmasa bile zaten ayet okumak gerekecektir.Bu da ayet ve suredir.

+ Yorum Gönder