+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Hakkında Bilgi Nedir Kategorisinden Namazda sürekli aynı zammı sureyi okumak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Namazda sürekli aynı zammı sureyi okumak

  Reklam
  Sual: Sadece 3 namaz suresi biliyorum

  Selamün Aleyküm öncelikle
  Ben namaza yeni başladım ama aklıma takılan sorular var ilki şu namaz sürelerinden Fatiha Nas Felak ve ihlas surelerini biliyorum sürekli bunları okuyorum acaba sıkıntı olur mu sırasıyla okuyorum tabiki ama kabul olur mu böyle ikincisi ben namaz kılarken nedense hep aklımda bişey oluyor bişey düşünüyorum tam namaza aklımı veremiyorum aslında çok hevesliyim namaz kılmaya ve huzurlu buluyorum kendimi ama aklımı tam namaza veremiyorum buna bir çözüm var mı?
  Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim ? 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Namazda sürekli aynı zammı sureyi okumak


  Reklam  Cevap: Aleykum selam Allah kabul eylesin ve namazında daim eylesin. Bu 3 zammı sure ile dilediğin kadar namaz kılabilirsin. Elbette ileride inşaallah ezberlerini arttırırsan daha güzel olur. Namazda aklını ve kalbini namaza vermek için iradenle mücadele et. Kendini Allah'ın huzurunda düşünmelisin.

 3. Misafir
  Aleykum selam kardeşim bak ben bir kaç ay önce aynı senin durumundaydım düşünüp durdum öylece akşam vakti instagramda gezinirken seyit saki el hüseyni profilinden pi paylaşım gördüm hep nas hep nas olmaz kurbanım diye mesajı almıştım yeni süreler öğrenmeye başladım yani diyeceğim şu namazın tabi kabul olur (Allah cc. bilir tabi) ama takva sahipleri namaza devam edenlerdir namaza devam edenler yol alanlardır anlatabildimmi kardeşim yenilerini ezberleki namaza devam edebilmen için Allah cc. Senin takvanı arttırsın. Banada dua et.

+ Yorum Gönder