+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Hakkında Bilgi Nedir Kategorisinden Kumar hakkında bir bilgiye ihtiyacım var Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kumar hakkında bir bilgiye ihtiyacım var

  Reklam
  Sual: Merhabalar CS:GO adlı oyunda Crash denen bir oyun var.

  Bu oyunda ortaya belli bir para veriyorsunuz ve bir çizgi var bu çizgi yükseliyor, çizgi yükseldikçe kat da artıyor.

  Mesela çizgi yükseliyor 1.87ye çıkıyor yani 1.87 katı oluyor ve parayı çektiğinde paranın 1.87 katını veriyor fakat çizginin ne zaman duracağı belli değil mesela çizgi yükselmeyi 1.97'de durdurursa ve paranı çekmediysen para siteye gidiyor.

  Ben bu oyunu sitede bir kod kullanarak yani ben siteye para yatırmayacağım, site bana 0.50 dolar gibi otomatik bir para veriyor bu parayla oynasam?

  Kumara girer mi günah yer miyim? ? 2. bana bak
  Devamlı Üye

  Yorum: Kumar hakkında bir bilgiye ihtiyacım var


  Reklam  Cevap: Para yatırma işleminin sebebi nedir yazmamışsınız, normal bu anlatımınıza göre kumara girer.

 3. Misafir
  para yatırma işleminin sebebi derken? ne anlamda? bu sitede bedava 0.50 dolar veriyor ben siteye para yüklemiyorum bu parayla oynamam haram olur mu yani. normalde insanlar siteye kendi ceplerinden para yükleyip kumar oynuyorlar fakat ben para yüklemeyeceğim sitenin verdiği 0.50 dolarla oynayacağım günah olur mu?

 4. arifselim
  Yönetici
  Evet buda kumara girer ve kumarın ta kendisidir. Böyle yaparak insanlar kumara teşvik edilmektir. Bir iki defadan sonra kazanma hırsıyla insanlar kumara bulaşmaktadır.

 5. yusu'f
  Üye
  Nasıl sonuçlanacağı önceden belli olmayan ihtimalli bir şeye bağlı kalarak mal vermek veya almak. Adı ne olursa olsun bu özelliği taşıyan para veya mal karşılığı oynanan her oyun ve ortak bahis kumardır. Kolaylıkla mal çarpmak veya çarptırmak olduğu için Kuranda meysir denilen kumar, kolaylık anlamındaki yûsr kökünden gelmektedir. Kumar, insana yaratıcısını unutturan, namaz kılmaktan alıkoyan, tembelliğe sürükleyen, çalışma gücünü yokedip insanlar arasına kin ve düşmanlık saçan haksız bir kazanç yoludur. Fert ve toplum hayatında unutulmaz yaralar açan kumarın her türlüsü islâm dininde haram kılınmıştır.
  Bu konuda Kuranı Kerimde şöyle buyurulur.

  Aranızda mallarınızı haksız sebeplerle ve batıl yollarla yemeyin Bakara : 188 - Nisâ : 29


  "Ey inananlar, içki, kumar, putlar ve fal okları şüphesiz şeytan işi pisliklerdir. Bunlardan kaçının ki kurtuluşa eresiniz. Şüphesiz şeytan içki ve kumar yüzünden aranıza düşmanlık ve kin sokmak ve sizi Allah(Azze ve Celle)ı anmaktan, namazdan alıkoymak ister" Mâide : 90

  "Ey iman edenler, içki, kumar, putlar ve fal okları ancak şeytanın işlerinden birer pisliktir. Onun için siz bunlardan kaçının ki muradınıza eresiniz" Maide : 90

 6. Misafir
  sabittir bu fetva şans oyunlarınınhepsi haramdır cs go da jackpot yada rulet oynuyorsun ve bunlar şans ve haramdır

+ Yorum Gönder