+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Hakkında Bilgi Nedir Kategorisinden Muhammed İsmini Taşımak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Muhammed İsmini Taşımak

  Reklam
  Sual: Selamün Aleyküm Hocam.

  Son zamanlarda aklıma takılan bir soruyu sormak istiyorum. İnşaallah cevaplarsınız. Adım Muhammed Hocam. İsmim bana annem veya babam tarafından verilmedi. Dedemin bir arkadaşı vardı ''Şeyh Muhammed'' adında. Adam zaten seneler önce öldü. Hatta şuan türbesi bile var (şehrin ismini vermek istemedim). Babam diyorki Hakan olsun adı. Babam galatasarylıdır ve o zamanlarda Hakan Şükür oynuyordu. Ş. Muhammed'de Muhammed olsun diyor öylede oluyor.

  Hocam asıl merak ettiğim bu isim bana ağır gelmiş olamaz mı ? ismi belkide kaldıramıyorum. Çünkü küçüklüğümden bu yana hep bir sorunlarla uğraşıyorum şu son zamanlarda da artmış durumda. Çok sessizim, çok içine kapanık, çok çekingen, özgüvensiz beceriksiz.. Hatta tedavi görüyordum bazı tanılar koyuldu. Çevremde inanın hiç kimse böyle değil. Ne ailede, ne lisede, ne üniversitede, ne çalıştığım şuan ki işte.. yapamadığım şeyler onlar için çok basit. Benim gördüğüm o ki böyle bir sıkıntıları yok gerçekten en azından çok daha farklı..

  Hocam biraz uzun yazdım kusra bakmayın artık blmiyorum var mı bir ilgisi bir alakası bir etkisi (çünkü çok farklı şeylerde duyuyorum ismin kişiye etkisi gibi..) ?
  Teşekkürler hocam... ? 2. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..

  Cevap: Muhammed İsmini Taşımak


  Reklam  Cevap: İsminin anlamı çok güzel ki , neden ağır gelsin sana ? Kişilik özelliklerini , yetiştirilme tarzı , bulunulan ortam , genetik v.s. bir çok etken şekillendirebilir. Olumsuzluklara gelince , herkes birşeyler yaşar , adı Ayşe olanda Ali olanda , ismi özel birşey değildir ki sıkıntılar ..

+ Yorum Gönder