Konusunu Oylayın.: Ana Çizgileriyle İslam (Nevevi Kırk Hadis Şerhi) Hakkında Bilgi

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Ana Çizgileriyle İslam (Nevevi Kırk Hadis Şerhi) Hakkında Bilgi
 1. 30.Aralık.2012, 14:30
  1
  Misafir

  Ana Çizgileriyle İslam (Nevevi Kırk Hadis Şerhi) Hakkında Bilgi


  Ana Çizgileriyle İslam (Nevevi Kırk Hadis Şerhi) Hakkında Bilgi Mumsema Ana Çizgileriyle İslam (Nevevi Kırk Hadis Şerhi) Hakkında Bilgiler paylaşabilir misiniz ?


 2. 30.Aralık.2012, 14:30
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Ana Çizgileriyle İslam (Nevevi Kırk Hadis Şerhi) Hakkında Bilgiler paylaşabilir misiniz ?

 3. 30.Aralık.2012, 15:26
  2
  Misafir

  Cevap: Ana Çizgileriyle İslam (Nevevi Kırk Hadis Şerhi) Hakkında Bilgi
  Bilgi: İlim talebelerinin olsun alimlerin olsun ellerinden düşürmediği kırk hadis derlemelerinin en yaygını şüphesiz Nevevî’nin kırk hadisidir. İlim ehlinden birçokları ilim talebine başlayanlara bu kitabı ezberlemelerini öngörmüşlerdir. Birçok şerhleri bulunan bu kırk hadisin günümüzde te’lif edilmiş en meşhur şerhlerinden biri Nazım Muhammed Sultan şerhidir. Müellif hadisleri çok yönlü bir şekilde dersler ve ibretler çıkararak şerh etmiş, diğer pek çok muteber şerhe müracaat etmeyi ihmal etmemiştir.


 4. 30.Aralık.2012, 15:26
  2
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Bilgi: İlim talebelerinin olsun alimlerin olsun ellerinden düşürmediği kırk hadis derlemelerinin en yaygını şüphesiz Nevevî’nin kırk hadisidir. İlim ehlinden birçokları ilim talebine başlayanlara bu kitabı ezberlemelerini öngörmüşlerdir. Birçok şerhleri bulunan bu kırk hadisin günümüzde te’lif edilmiş en meşhur şerhlerinden biri Nazım Muhammed Sultan şerhidir. Müellif hadisleri çok yönlü bir şekilde dersler ve ibretler çıkararak şerh etmiş, diğer pek çok muteber şerhe müracaat etmeyi ihmal etmemiştir.
+ Yorum Gönder