+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Hakkında Bilgi Nedir Kategorisinden Cemalnur Sargut'un bilgilerine güvenebilirmiyiz?hakkında bilgi istiyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cemalnur Sargut'un bilgilerine güvenebilirmiyiz?hakkında bilgi istiyorum

  Reklam
  Sual: geçen hafta cemalnur sargutun dinle adlı kitabını aldım ve okudum . kitaba aldığı bir hadisi internetten araştırdığımda böyle bir hadise rastlayamadım .bu yazara güvenebilir miyim ? 2. ebuturab
  Site Doktoru

  Cevap: Cemalnur Sargut'un bilgilerine güvenebilirmiyiz?hakkında bilgi istiyorum


  Reklam  Cevap: ben bu şahsı tanımıyor kardeş..tanıdığım alimlerin içerisinde böyle bir adam yoktur...hayatı aşağıdadır..

  Cemâlnur Sargut (1952, İstanbul), Türk Kadınlar Kültür Derneği'nin İstanbul şubesi başkanıdır. Tasavvufun insanlığın ortak dili olabileceği inancında olup bu konuda uluslararası sempozyumlar düzenlemektedir.[1]
  Cemalnur Sargut, hocası Samiha Ayverdi tarafından 1966 yılında kurulmuş olan Türk Kadınları Kültür Derneği'nin (TÜRKKAD) İstanbul Şubesi Başkanlığı görevini yürütmektedir. TÜRKKAD, Cemâlnur Sargut'un liderliğinde tasavvufun kişi ve toplumların ortak dili, ortak nefesi olabileceği inancıyla her kesimden bilim, kültür ve sanat insanını, manevi şahsiyeti ve her düzeyden dinleyiciyi bir araya getiren uluslararası sempozyumlar* düzenlemektedir. Bu konferanslarda, ilmi hal, ibadeti aşka yolculuk olarak gören İslâm tasavvufunun günümüz sorunlarına getirdiği çözümler ele alınmaktadır.
  C. Sargut, Devrin ihtiyacı olan tasavvuf terbiyesini akademik düzeyde vakıflar ve dernekler çatısı altında, lâfla değil hâl ve hizmetle anlatmalıyız diyen hocasının bu anlayışını hem kendimize hem de insanlık âlemine tanıtmak amacıyla 2000 yılından beri dersler verdiği A.B.D.'nin North Carolina Üniversitesi'nde 2009 yılında bir İslam kürsüsü kurmuştur. İkinci bir İslam kürsüsü de Çin'de Pekin Üniversitesinde kurulma aşamasındadır. Bu çalışmlarının ortak amacı öğrencilerin, İslâm'ın yaşam şekli olan tasavvuf eğitimini yaşayışları ile örnek olan hocalardan almalarını sağlamaktır.
  Cemalnur Sargut, Anadolu'da kökleşmiş İslam Tasavvufunun anlaşılması ve tanıtılması amacıyla, burada yaşamış mutasavvıfların hayatları ve eserleri ile ilgili araştırmaların yapılacağı edebiyat, tasavvuf, güzel sanatlar, felsefe, sosyoloji, tarih alanlarında uluslararası düzeyde lisans ve lisansüstü eğitim veren enstitüler açılması konusunda üniversiteler ve devlet nezdinde öncü girişimlerde bulunmaktadır.
  İslam'ın hakîkatinin tanıtılması için doğu ile batı arasında mânevi bir köprü kurulmasına önderlik etmekte olan bu çalışmalar, temel değerlerine hassasiyetle bağlı, geleceği hedefleyen ve her an kendini yenileyen bir hizmet anlayışının eseridir.

 3. burcealtug
  Kıdemli Üye
  http://selatuselam.com/serbest-kursu...faciasi-22110/

  Ben bu kadının hemen hemen tüm kitaplarına aboneydim. DİM diyorum artık değilim çünkü linki okuyunuz

 4. @mir
  âb ü kil
  kardeş dinimizi Kur'an ve sünnetten alalım
  tatlı dilli şeytanlardan değil
  her tatlı dilliye önce kanacak aylar sonra ayıkacak isek işimiz kötü
  ya ayıkmadan ölse idiniz??

  yaa işin bir de bu boyutu var değil mi?

+ Yorum Gönder
tasavvuf eğitimi almak istiyorum