Konusunu Oylayın.: Nezle nedir? nezle hakkında bilgi

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi
Nezle nedir? nezle hakkında bilgi
 1. 21.Şubat.2012, 19:10
  1
  Misafir

  Nezle nedir? nezle hakkında bilgi


  Nezle nedir? nezle hakkında bilgi Mumsema Nezle nedir? Nezle ne anlama gelmektedir Nezle hakkında bilgiler paylaşabilir misiniz ?


 2. 21.Şubat.2012, 19:10
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Nezle nedir? Nezle ne anlama gelmektedir Nezle hakkında bilgiler paylaşabilir misiniz ?

 3. 21.Şubat.2012, 20:04
  2
  Yetim
  Hadimul Müslimin

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 31.Ocak.2007
  Üye No: 9
  Mesaj Sayısı: 1,987
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 22
  Bulunduğu yer: Hadimul Müslimin

  Cevap: Nezle nedir? nezle hakkında bilgi
  Burnun içinde bulunan sümüksü zarın iltihaplanmadan ötürü oluşturduğu salgı artışı. Tıpta, boğaz, kulak, mide, beyin gibi yerlerdeki mukozanın iltihaplanmasına da nezle denir. Bunlardan burun nezlesi ya da kısaca nezle, başlı başına bir hastalık değil, başka hastalıkların belirtisi olarak kabul edilir. Beyin nezlesi ise, genellikle soğuk algınlıklarından sonra görülür. "Virüs" cinsinden bir mikrop tarafından oluşturulur. Büyüklerde, baş ağrısı ile birkaç günde geçer. Küçüklerde ise daha etkili olur. Kulak iltihaplanmaları, menenjit ve sinüzitler görülebilir. Bir de müzmin nezle vardır ki, geniz bademciği, burun içi bölme eğrilikleri, burun içi bozuklukları, burun içine yabancı cisim kaçmalarından dolayı oluşur. Bu neden ortadan kalmadıkça nezle sürer. 4. 21.Şubat.2012, 20:04
  2
  Hadimul Müslimin  Burnun içinde bulunan sümüksü zarın iltihaplanmadan ötürü oluşturduğu salgı artışı. Tıpta, boğaz, kulak, mide, beyin gibi yerlerdeki mukozanın iltihaplanmasına da nezle denir. Bunlardan burun nezlesi ya da kısaca nezle, başlı başına bir hastalık değil, başka hastalıkların belirtisi olarak kabul edilir. Beyin nezlesi ise, genellikle soğuk algınlıklarından sonra görülür. "Virüs" cinsinden bir mikrop tarafından oluşturulur. Büyüklerde, baş ağrısı ile birkaç günde geçer. Küçüklerde ise daha etkili olur. Kulak iltihaplanmaları, menenjit ve sinüzitler görülebilir. Bir de müzmin nezle vardır ki, geniz bademciği, burun içi bölme eğrilikleri, burun içi bozuklukları, burun içine yabancı cisim kaçmalarından dolayı oluşur. Bu neden ortadan kalmadıkça nezle sürer.


 5. 13.Ocak.2014, 18:56
  3
  Misafir

  Cevap: Nezle nedir? nezle hakkında bilgi

  Teşekkür ederim nezle ile ilgili bilgi edinmiş oldum


 6. 13.Ocak.2014, 18:56
  3
  yağmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  yağmur
  Misafir
  Teşekkür ederim nezle ile ilgili bilgi edinmiş oldum
+ Yorum Gönder