Konusunu Oylayın.: Ninni hakkında ansiklopedik bilgiler

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Ninni hakkında ansiklopedik bilgiler
 1. 01.Ekim.2011, 11:52
  1
  Misafir

  Ninni hakkında ansiklopedik bilgiler


  Ninni hakkında ansiklopedik bilgiler Mumsema Ninni nedir Ninni ne anlama gelmektedir Ninni hakkında ansiklopedik bilgiler paylaşabilir misiniz ?


 2. 01.Ekim.2011, 11:52
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Ninni nedir Ninni ne anlama gelmektedir Ninni hakkında ansiklopedik bilgiler paylaşabilir misiniz ?

 3. 01.Ekim.2011, 12:14
  2
  Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 21.Ocak.2007
  Üye No: 5
  Mesaj Sayısı: 17,609
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 227
  Bulunduğu yer: the silent deserts in my soul

  Cevap: Ninni hakkında ansiklopedik bilgiler
  Ninni Anonim Halk Edebiyatı türlerindendir. Çocukları dinlendirmek veya uyutmak için anneler tarafından özel bir makamla söylenen türkülere denir. Ninniler genellikle tek dörtlük halinde olurlar. Ancak birden fazla dörtlükler halinde söylenen ninniler de oldukça yaygındır. Ninnilerin nazım şekli türküdür. Edebiyatımızın ninni türü bakımından köklü bir geleneği vardır. Sözlü edebiyatımızda yaygın olan ninni söyleme geleneği Türk kadınındaki hissiliği, sevgi ve şefkat derinliğini, annelik duygusunun gücünü göstermesi bakımından çok anlamlıdır.


 4. 01.Ekim.2011, 12:14
  2
  Silent and lonely rains  Ninni Anonim Halk Edebiyatı türlerindendir. Çocukları dinlendirmek veya uyutmak için anneler tarafından özel bir makamla söylenen türkülere denir. Ninniler genellikle tek dörtlük halinde olurlar. Ancak birden fazla dörtlükler halinde söylenen ninniler de oldukça yaygındır. Ninnilerin nazım şekli türküdür. Edebiyatımızın ninni türü bakımından köklü bir geleneği vardır. Sözlü edebiyatımızda yaygın olan ninni söyleme geleneği Türk kadınındaki hissiliği, sevgi ve şefkat derinliğini, annelik duygusunun gücünü göstermesi bakımından çok anlamlıdır.
+ Yorum Gönder