+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Hakkında Bilgi Nedir Kategorisinden Belgesel yapımcısı İsmail Kahraman hakkında bilgi verirmisiniz? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Belgesel yapımcısı İsmail Kahraman hakkında bilgi verirmisiniz?

  Reklam

 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Belgesel yapımcısı İsmail Kahraman hakkında bilgi verirmisiniz?


  Reklam  Cevap: Araştırmacı-Gazeteci ve Belgesel Yönetmeni

  1960 Giresun'un Espiye ilçesi Soğukpınar beldesi (Dikmen Köyü)ünde doğdu. 1978 yılında Gebzede gazeteciliğe başladı. TRT Anadolu Ajansı Türk Haberler Ajansı Tercüman Hürriyet Haber Ajansı Türkiye Kocaeli Gazeteleri'nin temsilcilik ve muhabirliğini yaptı. Gebze gazetesi ve Hizmet Fm'i kurdu. " Anadolu Hizmet Körfez dergilerini yayımladı Cebel-i Tarık'dan Çin Sedine Zaferlerimiz ve Şehitliklerimiz. Balkanlar Gebze Kocaeli Giresun Belgesel Kitaplarını yazdı "Devr-i Alem" ve "Belgesel Yayıncılık" adı ile tv.5 kanalı ile uydudan yayın yapan çok sayıda bölgesel TV kanallarında halen tarihi Belgesel programlar hazırlayıp sunmakta.

  *Hazırladığı Belgeseller

  Kültür Bakanlığı belgesel yapım yetki belgesi ile Yönetmen olarak; Rumeli'de Osmanlı Medeniyeti.Şehitler Mahşeri Çanakkale Unutulan Şehitler Yurdu Sarıkamış. Gurbet Şehitleri Yemen.93 Harbi.Balkan Savaşları. Göç Yolları. Gebze Tarih ve Kültür Bulgaristan'da Türk şehirleri Sanayi Tarihinde Kocaeli.Endülüs İslam Medeniyeti. Can Azerbaycan. Adriyatik Sahilindeki Arnavutluk Hac ve Hicaz Belgeseli.Şehzade Şehirleri. Rus işkalinde Karadeniz. Trabzon ve Giresun Belgeselleri VCD olarak yayınlandı.

  *Üye Olduğu Sivil Toplum Kuruluşları :
  Anadolu Gazete Sahipleri Türkiye Temsilcisi * Avrasya Gazete Radyo ve Televizyon Yayıncıları Birliği (AGRT) Genel Başkanı* Türkiye Gazeteciler Cemiyeti * Basın Konseyi * GESİAD Yüksek İstişare Kurulu ve Kocaeli Aydınlar Ocağı İlim İstişare Kurulu gibi derneklerin üyesidir.

  *Aldığı Başarı Ödülleri:

  Belgesel tv programlar ile Haber ve Araştırma yazılarından dolayı ;Başbakanlık Basın Yayın Genel Müdürlüğü GAP Projesi araştırma dalında birincilik ve röportaj dalında ikincilik ödülleri ile aralarında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti TRT Anadolu Basın Birliği Türk Basın Birliği Gebze Organize Sanayi Bölgesi Gebze Ticaret Odası Kocaeli Sanayi Odası Türk Eğitim Sağlık ve Çevre Vakfı Orta Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Anadolu Basın Birliği Balkan Türkleri Derneği Kartal Belediyesi Gebze Sanayici ve İşadamları Derneği Geneç Sanayici ve İşadamları Derenği gibi birçok basın yayın resmi ve özel kuruluş tarafından 25 ödül ve başarı belgesi ile ödüllendirildi.

  *Yurt içi ve Yurt Dışı gezileri

  Araştırmacı gazeteci ve belgesel yönetmeni olarak Yurt içinde 70 vilayet Yurt dışında'da 45 ülkeyi gezip araştırma ve belgesel çekimleri yaptı. Kahraman'ın gezdiği ülkelerden bazıları ; Azerbaycan Fransa İtalya Polonya Romanya Bulgaristan KKTC Abhazya Birleşik Arap Emirlikleri Maldiv Adaları Singapur Tayland Kazakistan Kırgızistan Özbekistan Ukrayna Almanya Hollanda Belçika Avusturya Lüksemburg İsviçre Mısır Suriye Suudiarabistan Malta İtalya Tunus Bosnahersek Arnavutluk YunanistanFilistinÇinKırım Özerk Cumhuriyeti FasYemen Hindistan Etiyopya ÇadKamerun ve İsrail gibi ülkelerde araştırmacı gazeteci olarak belgesel tv programları hazırladı. Yurt içi ve yurt dışı gezileri ile ilgili İnceleme ve araştırma notları Gebze Gazetesi ile bazı ulusal gazetelerde yayımlandı. Gezi notları Belgesel Yayıncılık tarafından " İsmail Kahraman'la Dev-i Aleem" adı ile kitap haline getirilmekte..

  AFK Halkla İlişkiler Fakültesinde eğitim gören ve ABD Nivport Üniversitesinden mezun olan Kahraman Arapça ve Osmanlıca biliyor evli ve 3 çocuk babası


+ Yorum Gönder