+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Hakkında Bilgi Nedir Kategorisinden Hz. İsmail'in fiziksel özellikleri, şemaili hakkında bilgi verir misiniz? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hz. İsmail'in fiziksel özellikleri, şemaili hakkında bilgi verir misiniz?

  Reklam

 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Hz. İsmail'in fiziksel özellikleri, şemaili hakkında bilgi verir misiniz?


  Reklam  Cevap: Mısır'da huzur bulamayan Hz. İbrahim oradan ayrılıp yeniden Şam'a dönmüştü. Şeb denilen yere gelince oraya yerleştiler. Su ihtiyaçlarını gidermek için bir kuyu kazdılar. Kuyunun suyu çeşme gibi akıyordu. Bu sudan kendileri dışında o çevrede bulunan herkesde yararlanıyordu.
  Hz. İbrahim, Allahü teâlâdan hayırlı bir çocuk vermesini düemekteydi. Ancak zevcesi Hz. Sare'nin çocuğu olmuyordu. Hz. Sare bu duruma üzülüyor ama elinden de bir şey gelmiyordu. Bu yüzden Hz. İbrahim'e, Hacer'le evlenmesini teklif etti. O günün dünyasında erkeklerin çok kadınla evlenmesi tabi bir olaydı.
  Hz. Ibrahim biraz düşündükten sonra bu teklifi reddetti.
  - Ey Sare bu işin sonundan endişe ederim. İleride Hacer'i kıskanmandan korkanm. Huzurumuz bozulsun istemiyorum. Ancak Hz. Sare kararlıydı. Hacer'in Hz. İbrahim ile evlenmesi konusunda ısrarcı oldu. Bunun üzerine Hz. İbrahim, Hacer'le evlendi Birbirini kovalayan günler, haftalar, aylar sonra, Hacer, nurtopu gibi bir erkek çocuk dünyaya getirdi. Adını İsmail koydular

  Bu konuda başka bilgi bulunamadı

+ Yorum Gönder
hz ismailin özellikleri,  hz ismail özellikleri,  hz.ismailin özelliği,  hz ismail in fiziksel özellikleri,  hz ismailin özelliği