+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Hakkında Bilgi Nedir Kategorisinden Açık öğretim kayıdı Olacağım nelerle karşılaşacağım hakkında bilgi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Açık öğretim kayıdı Olacağım nelerle karşılaşacağım hakkında bilgi

  Reklam

 2. stajer imam
  الإمام المتدرب

  Cevap: Açık öğretim kayıdı Olacağım nelerle karşılaşacağım hakkında bilgi


  Reklam  Cevap: Rabbim Hayırlara vesile eylesin değerli kardeşim...

  YENİ KAYIT nedir?

  Açık Öğretim Lisesine ilk defa kayıt yaptırma işlemine Yeni Kayıt denir.

  AÇIK ÖĞRETİM LİSESİNE YENİ KAYIT NASIL YAPILIR?

  Aşağıdaki şartları taşıyan vatandaşlarımız, Açık Öğretim Lisesine yeni kayıt yaptırabilirler. Açık Öğretim Lisesi yeni kayıt işlemleri tüm genel liseler ve Milli Eğitim Müdürlüklerince görevlendirilen Anadolu Liselerince ve Halk eğitim merkezlerince yapılmaktadır. Yeni kayıt için gerekli olan evrakları tamamlayanlar ilan edilen yeni kayıt tarihleri arasında bölgelerinde bulunan en yakın irtibat bürosuna başvurarak kayıtlarını yaptırabilirler.

  Yeni Kayıt tarihleri her eğitim öğretim yılı başlamadan Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından belirlenen iş takviminde yayınlanır. Açık Öğretim Lisesi iş takvimi www.aol.meb.gov.tr internet adresinde yayınlanır.

  AÇIK ÖĞRETİM LİSESİNE KİMLER KAYIT YAPTIRABİLİR?
  a) Açık Öğretim Lisesinde yaş sınırlaması bulunmamaktadır.
  b) İlköğretim okulu/ortaokul mezunu olanlar.
  c) Bakanlığımıza bağlı veya diğer bakanlıklara bağlı ortaöğretim düzeyindeki genel lise programından ayrılanlar.
  d) Astsubay hazırlama okulları, anadolu öğretmen liseleri, sağlık meslek liseleri, anadolu güzel sanatlar liseleri, spor liseleri, sosyal bilimler liseleri, askeri liseler, anadolu lisesi türü okulların fen liseleri alanı programı uygulayan liselerden ayrılanlar, resmî ve özel anadolu liseleri, yabancı dil ağırlıklı liseler, sağlık meslek liseleri ve fen liselerinden ayrılanlar.
  e) Farklı tür program uygulayan orta öğretim kurumlarından gelen öğrencilerden; hazırlık sınıfları ile 9. sınıflardan ayrılanlar ve 10. sınıfa geçip hiç not almamış olanlar.
  f) Açık Öğretim Lisesine kayıtlı ancak öğrencilik durumu Silik olanlar veya Açık Öğretim Lisesinden tasdikname alanlar.
  g) Meslekî Açık Öğretim Lisesinden 1. veya 2. dönem öğrencisi olarak tasdikname alanlar, (3. dönem notu olanlar alınmaz, 3. ve 4. dönem öğrencisi olup da 3. ve 4. dönemden notu olmayanlar alınır.).
  h) Meslek liselerine kayıt yaptırmış; ancak hüküm giymiş olanlar.
  i) Meslek liselerine kayıt yaptırmış ancak yüz yüze eğitim yapamayacağını tam teşekküllü devlet hastanesinden “yüz yüze eğitime devam edemez” ibareli kurul raporu ile belgelendirenler.
  j) Meslek liselerinden tasdikname almış ancak yurtdışında ikamet ettiğini belgelendirenler.
  k) Yurt dışında öğrenim görmüş olanların öğrenim düzeylerini gösteren denklik belgeleri, yukarıdaki şartlardan birisini taşıyanlar, (Denklik belgesi ile Açık Öğretim lisesine kayıt için başvuran öğrencilerin denklik belgesinde belirtilen düzeylere göre, ilköğretim okulu mezunu veya lise ara sınıf öğrencisi olarak kaydı yapılır. Lise ara sınıf seviyesindeki öğrencilerin denklik belgesinde; toplam dönemi, toplam kredisi ve alanlara göre kredisi ile döneminin belirtilmiş olması gerekmektedir)
  AOL Alıntı...

+ Yorum Gönder