+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Hakkında Bilgi Nedir Kategorisinden Miladi takvim ile ilgili bilgiler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Miladi takvim ile ilgili bilgiler

  Reklam

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Miladi takvim ile ilgili bilgiler


  Reklam  Cevap: MİLADÎ TAKVİM NE DEMEKTİR?  Hz. İsa'nın doğumunu tarih başlangıcı ve dünyanın güneş etrafındaki dönüş süresi olan 365 gün 6 saatlik zamanı yıl olarak kabul eden takvim.

  Dönencel yıl müddeti 365, 2425 gün üzerine kurulmuş olan bu takvimde, bir yıl uygulamada yaklaşık 365 gün 6 saat alınmak suretiyte, kalan 6 saatlik fark her dört yılda bir 24 saate çevrilerek bu bir günlük süre, normal şartlarda yirmi sekiz gün süren Şubat ayına ilâve edilmiş ve böylece her dört yılda bir Şubat ayının yirmi dokuz gün sürdüğü kabul edilmiştir. Bu tür yıllara da "fazlalık yıl" veya "artık yıl" ismi verilmiştir.


 3. Misafir
  Miladi takvim nedir

  Miladi takvim ya da Gregoryen takvim, Jülyen takviminin yerine Papa XIII. Gregory tarafından yaptırılan takvim. Milad’ı tarih başlangıcı ve Dünya’nın Güneş etrafındaki dönüş süresi olan 365 gün 6 saatlik zamanı “1 yıl” olarak kabul eder.

  Dünyada en yaygın olarak kullanılan takvim olan miladî takvim, senede 10.8 saniye hata oranıyla en güvenilir ve hassas takvimdir.

+ Yorum Gönder
miladi takvim hakkında bilgi,  miladi takvim nedir,  miladi takvim ile ilgili bilgiler,  miladi takvimle ilgili kısa bilgi,  miladi takvim hakkında bilgiler