+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Hakkında Bilgi Nedir Kategorisinden Hz. Şuayb (as)'ın hayatı hakkında bilgi verir misiniz? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hz. Şuayb (as)'ın hayatı hakkında bilgi verir misiniz?

  Reklam

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Hz. Şuayb (as)'ın hayatı hakkında bilgi verir misiniz?


  Reklam  Cevap: Hz. Şuayb (as)'ın hayatı ile ilgili kısa bilgi

  Allah, gönderdiği elçiler vesilesiyle insanlara sonsuz kudretini, makamının yüceliğini ve üstünlüğünü, Kendisine karşı gelenler için hazırladığı azabın şiddetini ve büyüklüğünü detaylı olarak bildirmiştir. Elçilerin bu tebliğinden sonra insanların yapması gereken, bu gerçekleri samimi olarak derin bir şekilde tefekkür etmek, niyetinde ve yaptığı işlerde hep bu gerçeklerin bilincinde bir tavır göstermektir.

  Geçmişte yaşamış ve helak edilmiş olan tüm kavimler incelendiğinde, bunların kendilerine yapılan tebliğe rağmen Allah’tan korkmayan, çirkin sapıklıklar yapan, başkalarının haklarına tecavüz eden, utanma duygularını kaybetmiş, yalnızca kendi menfaatlerini ve dünyevi çıkarlarını düşünen insanlar oldukları görülmektedir.

  Bu şekilde helaka uğrayan kavimlerden bir tanesi de Medyen kavmidir. Bu kavmin de en önemli özelliklerinden biri, pek çok farklı yöntem kullanarak ticarette hile yapmalarıdır. Hz. Şuayb (as)’ın kavmini bu konuda uyardığı ve bunu terk etmemeleri durumunda helak ile karışılacaklarını hatırlattığı Kur'an’da detaylı olarak yer almaktadır.

+ Yorum Gönder