+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Hakkında Bilgi Nedir Kategorisinden Peygamber efendimiz ile ilgili bilgi istiyorum. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Peygamber efendimiz ile ilgili bilgi istiyorum.

  Reklam
  Sual: ben dün ilk defa birsey duydum ve bana dogru gelmedi yaniliyorsam allah affetsin bilerek yaptigim bisey degildi. biri bana dun peygamber efendimizin soyunun yahudilikten geldigini söyledi bu dogrumu bu bilgileri nereden alabilirim dogru bilgileri a.e.olunuz simdiden tesekkur ederim... ? 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  --->: Peygamber efendimiz ile ilgili bilgi istiyorum.


  Reklam  Cevap: Kim sana söylemişse yalan söylemiş. O kişinin müslüman olup olmadığını bir araştır. Her müslümanın Peygamber efendimizin Hayatını öğrenmesi farzdır. Her müslüman peygamberimizin hayatını öğrenmesi lazım kulaktan duyma bilgilerle yetinmemesi lazım peygamberimizin hayatını anlatan binlerce siyer kitapları var Diyanet işlari başkanlığının Hatemül Embiya adlı kitabını okumanızı tavsiye ederim.
  Hz. Peygamber’in Soyu
  Peygamber efendimizin soyu
  Hz. Peygamber’in soyu yirmi birinci kuşaktan atası olan Adnân vasıtasıyla Hz. İbrahim’in oğlu Hz. İsmail’e dayanmaktadır. Bu sebeple Hz. Peygamber’in soyunun da mensup olduğu Kuzey Araplar’ına İsmâilîler veya Adnânîler gibi isimler de verilmektedir (Araplar’ın diğer ana kolu, anayurdu Güney Arabistan olan Kahtânîler’dir). Hz. Peygamber’in Adnân’a kadar soy kütüğü kesin olarak bilinmekte olup şöyledir: Muhammed b. Abdullah b. Abdülmuttalib (Şeybe) b. Hâşim b. Abdümenâf b. Kusay b. Kilâb b. Mürre b. Kâ‘b b. Lüey b. Gâlib b. Fihr (Kureyş) b. Mâlik b. Nadr b. Kinâne b. Huzeyme b. Müdrike b. İlyâs b. Mudar b. Nizâr b. Mead b. Adnân. Bu tabloya göre Hz. Peygamber, Araplar’ın, Hz. İbrahim’in oğlu Hz. İsmail’in soyundan gelen Adnânîler kolundan, Kureyş kabilesinin Hâşimoğulları sülâlesine mensup Abdullah b. Abdülmuttalib’in oğludur.

  hz muhammedin soy agaci.jpg

  Linkleri Tıkla:
  tıkla..
  peygamberimizin aile soy ağacı şema şeklinde gösteriniz - Mumsema ...

  tıkla:
  Sorularla Peygamberimizin Hayatı - Mumsema islam Arsivi

  tıkla.
  Peygamberimizin Hayatı - Mumsema islam Arsivi

 3. Misafir
  Çok güzel hazırlamışsınız teşekkür ederim

+ Yorum Gönder
peygamber efendimizin soy ağacı şeması,  peygamberimizin soy ağacı şema şeklinde,  hz.muhammedin soy ağacı şeması,  hz muhammedin soy ağacı şeması,  peygamber efendimizin aile soy ağacı şeması,  peygamberimizin soy ağacı şeması,  hz.muhammedin aile soy ağacı şeması