+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Hakkında Bilgi Nedir Kategorisinden Kulaktan akupunktur tedavisi hakkında bilgi almak istiyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kulaktan akupunktur tedavisi hakkında bilgi almak istiyorum

  Reklam

 2. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm

  --->: Kulaktan akupunktur tedavisi hakkında bilgi almak istiyorum


  Reklam  Cevap: Kulak akupunkturu, akupunktur tedavi yöntemlerinden en sık kullanılanıdır. Sadece kulak akupunkturu uygulanaraj kesin ve devamlılık sunan iyileşme sağlanmaz. Basın yayın organlarında son zmanlarda sıkça, özellikle şişmalık tedavisinde kullanıldığı ve belirgin sonuçlar alındığı ifade edilmektedir. Kısa zamanda alınan bu sonuçların kalıcı ve uzun süreli olmadığını biliyorum. Şişmanlık birçok değişik mekanizmanın bozulmasıyla meydana gelmekte ve tedavisi kapsamlı ve kombine yaklaşımı gerektirmektedir.
  Kulağın iç organlarla bağlantısı iki bin yıldır biliniyor. Kulak akupunkturu, Çin’de son elli yıldır uygulamaya başlanmıştır. Ufak bir alan olmasına rağmen, kulak akupunkturu tecrübe ister. Kulaktaki bir noktanın vücudun bir kısmı ya da organı ile ilgili olması, düz mantıkla bakıldığında insana saçma gibi gelmektedir. Bunu ilk öğrendiğimde bana da mantıklı gelmediğini sizlerle rahatlıkla paylaşabilirim. Bu şekilde düşünülkmesini saygıyla karşılamakla birlikte , artık dünyanın akupunktur noktasında geldiği yerin ve ona verdiği önemin tüm şüpheleri ortadan kaldıracak boyutta olduğunu da söylemeliyim. Yaşanılan deneyimler ve elde edilen sonuçlara bakıldığında, bu gerçek zaten belirgin şekilde görülecektir.
  Kulak memesine küpe takılması sonucunda birçok kişi belirli bir süre görme netliklerinde düzelme olduğunu ifade etmektedir. Küpe takılma bölgesi kulak akupunkturunda göz noktasına isabet ettiği için bu değişim hastalar tarafından hissedilmektedir.

+ Yorum Gönder