+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Hakkında Bilgi Nedir Kategorisinden Veren el alan elden üstündür hakkında bilgi ve dini söyletiler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Veren el alan elden üstündür hakkında bilgi ve dini söyletiler

  Reklam
  Sual: Veren el alan elden üstündür hakkında bilgi ve dini söyletiler bu konu hakkında bilgi ve dini söyletirler hakkında bilgi verir misiniz ? ? 2. İsrâ
  İsrâ

  --->: veren el alan elden üstündür hakkında bilgi ve dini söyletiler


  Reklam  Cevap: veren el alan elden üstündür

  Evet arkadaşlar başlığımıza baktığımızda dilimiz de çok kullanılan ister deyim diyelim ister atasözü diyelim bir söz var.
  Benim dualarım vardır,benim çekinmeden Rabbime savurduğum,bıkmadan usanmadan O ndan istediğim şeylerin içinde bulunduğu dualar.
  Bunlardan biri de; ‘Rabbim veren el alan elden üstündür,beni veren elli kullarından eyle’ dir. Niye mi böyle bir dua? Çünkü insanlarla birşeyleri paylaşmayı,onlara birşeyler ikram etmeyi,eğer gerekiyorsa onların ihtiyaçlarını karşılamayı,eksikleri takviye etmeyi çok seviyorum. Böyle bir hayat kurmaya ve bu şekilde de devam etmeye gücüm yettiğince devam etmeye çalışacağım Rabbim izin verdiği sürece.
  Ben sizlere de böyle dualar etmeyi tavsiye ederim,gücümüz yettiğince paylaşabilmeliyiz elimizdekileri israf etmeden tabiki de cimrilik bize yakışmadığı gibi bonkörlükte (israf) bize yakışmaz. Olaya bu açıdan yaklaşmak lazım.
  Yaradanın hepimizi veren elli,eli ve gönlü açık kullarından etmesi dileklerimle.

  Erdal ERDOĞDU

 3. azra
  Devamlı Üye
  veren el alan elden üstündür hadisi ile ilgili kompozisyon yazamam ama anlamamız gerekeni yazabilirim.
  Veren el yani yardım etme imkanı olan her zaman el açan dilenen kişiden hayırlıdır. İsteyen her zaman mahcup ve boynu bükük olur am veren kişi kafası dik ve alnı açık olur.

+ Yorum Gönder
veren el alan elden üstündür kompozisyon,  veren el alan elden üstündür ile ilgili kompozisyon