Konusunu Oylayın.: Peygamber Efendimiz'in çocukluk hayatı hakkında bilgi almak istiyorum

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Peygamber Efendimiz'in çocukluk hayatı hakkında bilgi almak istiyorum
 1. 09.Aralık.2009, 17:17
  1
  Misafir

  Peygamber Efendimiz'in çocukluk hayatı hakkında bilgi almak istiyorum


  Peygamber Efendimiz'in çocukluk hayatı hakkında bilgi almak istiyorum Mumsema hz.muhammedin çocukluk hayatının uzun ve güzel şeklini bulamıyorum.yardım edin lütfen.


 2. 08.Nisan.2016, 18:19
  2
  Şema
  Moderatör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 20.Mart.2007
  Üye No: 123
  Mesaj Sayısı: 9,332
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 103

  Cevap: Peygamber Efendimiz'in çocukluk hayatı hakkında bilgi almak istiyorum
  Peygamberimiz sav Milatdan sonra 571 senesi, Fil Yılı’nda, 12 Rebiülevvel 20 nisan da doğdu. Başlangıçta çocuğu annesi Amine emzirdi.Fakat Hz. Muhammed (s.a.s.)’in devamlı süt annesi Halime oldu. Halime, yetim bir çocuğu emzirmenin karlı bir iş olmayacağı düşüncesiyle, başlangıçta tereddüt göstermişse de, daha sonra bu çocuğun evlerine uğur ve bereket getirdiğini görmüş ve O’nu öz çocuklarından daha çok sevmiştir. Süt kardeşi Şeyma da annesine yardımcı olmuştur.Hz. Muhammed sav 4 yaşına kadar, süt annesinin yanında çölde kaldı. Dört yaşında Halime çocuğu Mekke’ye götürerek annesine teslim etti.Altı yaşından 8 yaşına kadar, çocuğa dedesi Abdülmuttalib baktı. Abdulmuttalib seksen yaşını geçmiş bir ihtiyardı. Peygamber sav Efendimiz sekiz yaşında iken dedesi de öldü. Ölürken, on oğlu içinden Hz. Muhammed sav Efendimizin yetiştirilmesini, öz amcası Ebu Talib’e bıraktı.


 3. 08.Nisan.2016, 18:19
  2
  Moderatör  Peygamberimiz sav Milatdan sonra 571 senesi, Fil Yılı’nda, 12 Rebiülevvel 20 nisan da doğdu. Başlangıçta çocuğu annesi Amine emzirdi.Fakat Hz. Muhammed (s.a.s.)’in devamlı süt annesi Halime oldu. Halime, yetim bir çocuğu emzirmenin karlı bir iş olmayacağı düşüncesiyle, başlangıçta tereddüt göstermişse de, daha sonra bu çocuğun evlerine uğur ve bereket getirdiğini görmüş ve O’nu öz çocuklarından daha çok sevmiştir. Süt kardeşi Şeyma da annesine yardımcı olmuştur.Hz. Muhammed sav 4 yaşına kadar, süt annesinin yanında çölde kaldı. Dört yaşında Halime çocuğu Mekke’ye götürerek annesine teslim etti.Altı yaşından 8 yaşına kadar, çocuğa dedesi Abdülmuttalib baktı. Abdulmuttalib seksen yaşını geçmiş bir ihtiyardı. Peygamber sav Efendimiz sekiz yaşında iken dedesi de öldü. Ölürken, on oğlu içinden Hz. Muhammed sav Efendimizin yetiştirilmesini, öz amcası Ebu Talib’e bıraktı.

+ Yorum Gönder