+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Gusül ve Abdest Kategorisinden Mürted olan tekrar dine dönerse Gusül abdesti gerekir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Mürted olan tekrar dine dönerse Gusül abdesti gerekir mi?

  Reklam

 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Mürted olan tekrar dine dönerse Gusül abdesti gerekir mi?


  Reklam  Cevap: Dine giren kişi yıkanması gerekir diyenler olduğu gibi, sünnettir diyen alimlerde vardır. Hanefi mezhebine göre şart değil diye biliyorum

 3. Misafir
  Abiler daha açıklayıcı bir cevap istirham ediyorum Allah teala sizden Razı olsun.

 4. Misafir
  Güsül almak büyük bir meseleymiş gibi büyütüyorsun. Velevki gusül almak gerekmiyor. 5 dakka bir gusül almak neden bu kadar sıkıntı oluyor ben anlamadım.

 5. Misafir
  Evvela şunu söyleyeyim, ben gusül abdestinde vesvese mi yapıyorum tam olarak farkında degilim.Gusül abdesti almam 2 saati buluyor.Diş aralarında su geçirmeyen yemek artıkları olduğunda , gidermek için dış ipiyle temizliyorum fakat temizlerken dış etlerim yarılıyor.Ağız içinde kuru yer kalmaması için ip ile o yarık olan dış etlerimin arasına su geçiriyorum çünkü normal bir çalkalama ile içinden şu gecmeyecegini düşünüyorum birbirine bitişik aynı şekilde tırnaklarımı kestiğimde tırnak etleri açılıyor oralarada su geçirmek için uğraşıyorum."İğne ucu kadar kuru yer kalmaması için"Bu durumdan dolayı bazen Namaz vaktini kaçırıyorum.Su israfida var.Tam bir bunalım içindeyim ama genede Namaz a devam ediyorum.

+ Yorum Gönder
mürted olanın gusül abdesti alması gerekir mi