+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Gusül ve Abdest Kategorisinden Gusül abdestinden önce idrar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Gusül abdestinden önce idrar

  Reklam
  Sual: Selamın aleyküm arkadaşlar. Bugün meni aktıktan sonra çok fazla idrarım yoktu bu yüzden bir kaç damla idrar çıkartabildim. Sonra işim olduğu için evden çıktım ve yaklaşık 15 dk boyunca yürüdüm. 1 saat sonra eve geldim. Bu sefer idrarımı yaptım ve gusül abdesti aldım. Gusül abdestinden bir kaç saat sonra tekrardan idrarımı yaptım. Sanki içerisinde çok çok az yapışkan sıvı varmış gibi geldi. Tekrardan gusül almalı mıyım? İnternetten idrar yapıp gusül alan kişiden meni çıkarsa şehvetsiz olduğu için ikinci kez gusletmesine gerek yoktur diyordu. Doğru mu? Allah rızası için yardım edin arkadaşlar. Teşekkürler şimdiden. ? 2. Molla_Efdal
  ملا افدال

  Cevap: Gusül abdestinden önce idrar


  Reklam  Cevap: GUSÜL ABDESTİ ALDIKTAN SONRA AKINTI GELİRSE NE YAPILIR?

  Bu hâl ile karşılaşan kişi:

  a. Gusül almadan önce bir miktar yürümüş, uyumuş veya bevletmiş (idrar yapmış) ve daha sonra gusül alıpta müteakiben zekerinden meni çıkmışsa gusül gerekmez. Çünkü bu durumda o meni, yerinden, şehvet olmaksızın ayrılmış bulunur.

  b. Gusül almadan önce bir miktar yürümez, uymaz veya bevl etmezde gusül alıp müteakiben zekerinden meni gelirse gusül alması gerekir.


 3. Misafir
  Çok teşekkür ederim kardeşim. Alalh razı olsun.

+ Yorum Gönder