+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Gusül ve Abdest Kategorisinden İç çamaşırındaki her lekeyi meni zannetmek şüphecilik midir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İç çamaşırındaki her lekeyi meni zannetmek şüphecilik midir?

  Reklam
  Sual: sabahlari kalktigimda cunup oldum mu olmadim mi diye suphe oluyor her gun gusul alma ihtiyaci hissediyorum bazen cok ufak serce parmagin ucu kadar sari leke oluyor bu leke gun icindede olabiliyor mesela tuvalletten ciltiktan sonra olabiliyor bu leke yüzünden devamli gusul aliyorum lutfen yardim edin ? 2. Misafir

  Cevap: İç çamaşırındaki her lekeyi meni zannetmek şüphecilik midir?


  Reklam  Cevap: Selamünaleyküm kardeşim. Ben imam hatip lisesi öğrencisiyim sana yardımcı olayım. Kardeş öncelikle sana şunu söyleyim. Peygamber efendimiz (s.a.v)'in bir rivayetinde ıslaklık gördüğünüzde gusül abdesti alın diyor. Eğer rüya görmüşsen ilk önce bi kilotunu kontrol et. Islaklık varsa al. Ve ön taraftaki mahalide kontröl et bir şey var mı yok mu. Eğer yoksa gusül abdestine gerek yoktur. Her gün gusül abdesti almak iyi bir şey değildir kardeşim. Her zaman kendini cünüp sanma. Sarı leke olsun olmasın hiç bir şekilde gusül alma.

  Bir kere eğer ayaktayken hiç gözünü kapamamışsan ve beyaz gibi şey geliyorsa bu gusül gerektirmez. Çünkü bu mezidir. Mezi nedir diye soracak olursan vücuttan gelen bir sıvıdır. Bu da gusül abdesti gerektirmez. Bir insanın cünüp olması için vücuttaki döl fışkırarak çıkar. Vücut sarsılır ve vücut lezzeti tadar. Bu şekilde cenabet olursun ya uykuda ya da bunda.

+ Yorum Gönder