+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Gusül ve Abdest Kategorisinden Gusül abdesti en fazla kaç dakikada alınır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Misafir

  Gusül abdesti en fazla kaç dakikada alınır?

  Reklam

 2. 2
  Mucahid
  Devamlı Üye

  Cevap: Gusul abdesti en fazla kaç dakikada alınır?


  Reklam  Cevap: Gusül abdesti en az beş dakika en fazla 15 dakika sürer.
  Bazıları şeytana uyar ve vesveseden dolayı 1 saat kalırlar.
  bu yanlıştır şeytanı sevindirir.

 3. 3
  Misafir
  Selamun aleykum arkadaslar.Gusül abdesti alırken ayağımda terlik oluyor ama arasında birikmiş olan sular var bu sular müstemal sumudur.yani ayağımız ile terlik arasında olan ve yerden sıçrayan sudan dolayı ayağımızı tekrar tekrar yıkamam gerekiğini hissediyorum yardımcı olun Allah rızası için.

 4. 4
  Misafir
  Evet kardeşim sen yinede terligi cikart ayağını yıka bence.

 5. 5
  Misafir
  Ben 20 , 25 dk kalıyorum sakıncası olurmu ? nolur Acil cevap

 6. 6
  Misafir
  Allah yardımcımız olsun bende malesef kıl olan bölgeleri ovalamaktan ve terlikle gusül aldıgım halde ayağımı yıkadıktan sonra tekrar yerdeki suyun ayağıma gelmesinden 1 saat banyoda duruyorum bunalıma girdim

 7. 7
  Misafir
  Gusül iken ve acelen varsa ne yapmak gerekir

 8. 8
  Misafir
  kişi yıkanmasına bağlıdır

 9. 9
  Misafir
  bakın kıymetli kardeşlerim size madde madde izah edeyim;

  1-) Gusül abdesti temizlik ibadetidir vücuda su sokma ibadeti değildir
  2-)Gusül abdestinde kimse iğne ucu kadar yerinin kuru olup olmadığını bilemez bu mümkün değildir
  3-)Ameller niyetlere göredir ve peygamberimiz (Kolaylaştırınız zorlaştırmayınız) buyurmuştur.
  4-)Bu konularda vesvese düşmeniz çok normal konu din olunca ağzı olan konuşuyor günümüzde hocalıktan haberdar ya 3 kişi kaldı ya 5 oda türkiyede var mıdır bilemiyorum..
  5-) Banyoda bu işlem sırasında fazla durmak günahtır bunun bilincinde yıkanın (Kuru yeriniz kalsa dahi gusül abdestiniz olur su vücudun her dalına işleyten bir elementtir)
  6-) Peygamberimiz gusül esnasında başını HITMİ adı verilen bir temizlikte kullanılan otla ovar bu otun kalıntısını su ile akıtır ve extra bir su dökmezmiş( yani 1 kere sabunla boynuna kadar akıt suyla tamamdır ) bir defada kuru suyla işine gerek yok...
  7-) Su burnunun direğini yakıcak bilmem ne bunlarda günümüz hocalarının uydurmasıdır hanefi mezhebinde burnun yada ağızın aceleden falan belki kenarının köşesinin yada adam hiç ağızını açmadan sımsıkı kapatarak yıkanır diye hanefi mezhebi bunuda dahil etmiş 1 2 mezhepte gusül sadece yıkanmaktır ağıza buruna su verme işi dahi yoktur...
  8-) Bu konularda kimseye akıl danışmamaya gayret gösterin peygamber efendimiz 4.5 litre gibi bir suyla gusül alırdı.Burdanda anlaşılacağı üzere önemli olan bu işlemde niyet ve temizlenmektir su sokma savaşı değil.
  9-)Duştan önce yıkanayımmı yıkanmayı sonrayamı bırakayım diyen vatandaşlara gülesim geliyor elimde değil gusül zaten (yıkanmak) demektir.Durumun var kirlisin sabunla yıkan olur,sabunsuz olur,şanpuanla olur,olurda olur siz gusülü allah için alıyorsunuz allah kabul edecekse 1 su bardağı su ile de kabul eder etmicekse okyonusu dök başına kabul etmez..gusülün olmadı diyen hocayada gülmekten başka bir cevap vermeyin unutmayın (allah için yapılan bir ibadette allahtan başkası hüküm veremez).

 10. 10
  Misafir
  Allah razı olsun, çok güzel anlattınız👏🏽👏🏽

 11. 11
  Misafir
  helal olsun adamın dibisin
  resmen aydınlandım
  hacı sakın yazmayı bırakma
  senin daha çook kişiye faydan olur
  bende bi şeyler anladım ama inşallah uygularım

 12. 12
  Misafir
  Ben 2.5 3 dakikada aliyorum sorun olur mu?Fiskiyeyle aliyorum bence 5 dk yeterli fiskiye fazla su akitiyor bi girdimi islaniyom . Oyle dediniz ki kendi boy abdestimden suphelendim banyo bilem suyu hazirladikton sonra en fazla 20 daka surer.

  Günümüzde tazyikli su oldugundan hemwn ikaniyom 4-5 rahat ikaniyom en fazla 11_12 dakika alır 20 dakika bilem fazla Allah israftan korusun.

+ Yorum Gönder

gusül abdesti kaç dakika sürer

gusül abdesti kaç dakikada alınır

gusül abdesti ne kadar sürer

gusul abdesti kac dakika surergusül kaç dakikada alınırgusül abdesti en fazla kaç dakikada alınır5 dakikada gusül