+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Gusül ve Abdest Kategorisinden Sabah kalkan kimse ihtilamı hatırlamazsa gusül gerekmez mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Sabah kalkan kimse ihtilamı hatırlamazsa gusül gerekmez mi?

  Reklam
  Sual: Uykudan uyanan kimse, yatağında, çamaşırında veya bedeninde bir yaşlık görünce bakılır: Eğer rüyada cinsel ilişkide bulunduğunu hatırlıyorsa, gusletmesi gerekir. Yaşlığın meni olup olmamasında şüpheye düşmesi bir önem taşımaz.

  Ancak ihtilam olduğunu hatırlamadığı takdirde, yaşlığın mahiyetinin ne olduğu üzerinde durulmaz ve gusül gerekmez. Çünkü akıntının şehvetle geldiği bilinmemektedir. Bu mesele İmam Ebû Yusuf'a göredir.

  Bu şekilde hareket edebilirmiyiz? sabah kalkan kimse rüyada ihtilam oldugunu hatırlamazsa yaşlık olsa bile gusül gerekmezmi? ALLAH razı olsun. ? 2. muvahhidim
  herşey O'nun için..!

  Cevap: Sabah kalkan kimse ihtilamı hatırlamazsa gusül gerekmez mi?


  Reklam  Cevap:
  Bu şekilde hareket edebilirmiyiz? sabah kalkan kimse rüyada ihtilam oldugunu hatırlamazsa yaşlık olsa bile gusül gerekmezmi? ALLAH razı olsun.
  hayır aksine gerekir..
  rüya görmemiş olabilirsiniz ama ıslaklığın neden kaynaklandığını öğrenebilirsiniz.
  Meni olup olmadığı alametlerinden anlaşılacağından gusl gereklidir..


  O'na emanet ol..
  celle celeluh..


 3. Ercan
  Devamlı Üye
  Resulullah (s.a.v.)'a: "Bir kimse elbisesinde ıslaklık bulsa, ancak ihtilam olduğunu hatırlamasa yıkanması gerekir mi?"diye soruldu. Resulullah (s.a.v.): "Evet gerekir." diye cevapladı. Sonra ihtilam olduğunu görüp de yaşlık göremeyen kimseden soruldu. Resulullah (s.a.v.): "Ona gusül gerekmez." dedi..

+ Yorum Gönder