+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Gusül ve Abdest Kategorisinden Gusül alırken yaşadığım 4 sıkıntı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Gusül alırken yaşadığım 4 sıkıntı

  Reklam
  Sual: Es-Selamün Aleyküm, Değerli Mümin Kardeşlerim.
  Ben gusül abdesti alırken çok sıkıntı çekiyorum, benim gusül abdesti almam 40-50 dk. sürerken, arkadaşlarıma sorduğumda 10-15 dk. diyorlar.
  Gusül abdesti alırken yaşadığım 4 sıkıntı var.
  1- Gusülde ağıza su verirken dildeki tükürük ve ağızdaki/boğazdaki balgam gusül almaya mani midir ? Su geçirir mi ?
  2- Gusülde burna su verdikten sonra, burnumdan sıvı sümük akıyor ve o sıvı sümük burnumdan asla çıkmıyor. Guslüm sahih olur mu ?
  3- Kulak deliklerimde katı kulak kiri oluyor ve bunu temizlemek için 15-20 tane kulak çubuğu harcıyorum. Kulak kiri gusüle mani midir ?
  4- Rüyalandıktan sonra organıma yapışmış meniyi temizlerken vesveseleniyorum. Sanki meni vücuduma yapışmış, çıkmıyor. Meni nasıl temizlenir ?
  Bu dört soruma cevap verip, beni çok rahatlatacak olan muhterem Mümin'lerden Allah(c.c.) Razı olsun. (Amin) ? 2. Ufkuaçık
  Devamlı Üye

  Cevap: Gusül alırken yaşadığım 4 sıkıntı


  Reklam  Cevap: Balgam, tükürük, sümük ağızdan da gelse burundan da gelse guslü bozmaz.Meni yapışmışsa gusülden önce temizleyip kendinizden emin olmalısınız.Vesveseye tenezzül etmeyin.Kulak kiri gusle mani değildir.Kulaklarınıza kulak çubuğu sokmak çok tehlikelidir.Kulağın orta kısmına yani zarına yakın yere kadar su gitmektedir.Bu yüzden guslünüz tamamdır.Kalbinizi müsterih tutunuz.

 3. Misafir
  ufuk kardeşim;eminsin değilmi??ben hastaydım gusül abdesti aldım burnuma 3 defa su verdim,fakat sonrasında ince bir ağ gibi birşey gözüktü burnumda.Sümükmü yoksa sumu anlayamadım.muhtamelen sümüktür.guslüm kabul olurmu?Allaha emanet..

+ Yorum Gönder
gusulde agizda balgam varsa su ulasirmi,  genizde kalan balgam gusle mani midur