+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Gusül ve Abdest Kategorisinden İşedikten sonra banyo yapıp menisi veya akıntısı gelen namaz için ne yapmalı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İşedikten sonra banyo yapıp menisi veya akıntısı gelen namaz için ne yapmalı

  Reklam
  Sual: işedikten sonra banyo yapıp menisi veya akıntısı gelen namaz için ne yapmalı örneğin iş için evden çıktı ve yolda akıntı geldi namaz vakti de geldi diyelim namaz kılmayı da çok istiyor ama kilo duna meni değdiği halde namaz abdesti alıp kılabilir mi ? 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: işedikten sonra banyo yapıp menisi veya akıntısı gelen namaz için ne yapmalı


  Reklam  Cevap: Gusülden sonra gelen akıntı guslü bozar mı?
  Sorunun Detayı
  Gusül Abdesti aldıktan sonra iç çamaşıra akıntı gelmesi yada hissedilmesi gusül abdestini bozarmı hükmü nedir ne yapılmalı.


  ....
  İhtilam olan veya cinsel ilişkide bulunan bir kimse, idrarını yapmadan veya çokça yürümeden veya yatıp uyumadan yıkansa da, sonra kendisinden meninin arta kalan kısmı çıkacak olsa, ikinci kez yıkanması gerekir.

  Fakat idrarını yaptıktan veya epeyce yürüdükten veya uyuduktan sonra şehvetsiz olarak gelecek meni guslü gerektirmez. Çünkü bu durumda o meni, yerinden, şehvet olmaksızın ayrılmış bulunur. Yine bir kadından, yıkandıktan sonra, kocasının menisi çıkacak olsa, tekrar gusletmesi gerekmez.

+ Yorum Gönder
banyodan sonra gelen akıntı