+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Gusül ve Abdest Kategorisinden Namaz abdestinde şaşkınlık vesvese tekrar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Namaz abdestinde şaşkınlık vesvese tekrar

  Reklam
  Sual: Selamun Aleykum,ben namaz abdestimi alırken burnuma çok su veremediğimi düşündüğüm için hep tekrarlıyorum abdestimi,su israfı yapmak istemediğim için artık ne kadar olduysa diye bırakıyorum Allah'ım kabul etsin diyorum,sizce doğrumu yapıyorum?yoksa kesin emin olana kadar abdestimi tekrarlamalımıyım?

  Diğer bir sorum ise namaz abdesti alırken diyelim ağıza su vermeyi unuttuk yada tam yıkayamadık,(ağız burunda olur) yani sünnet olan uzuvlardan birini tam yıkamadıysak farzları yaptığımız için abdestimiz kabul olurmu? şimdiden ALLAH razı olsun. ? 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Namaz abdestinde şaşkınlık vesvese tekrar


  Reklam  Cevap:
  Selamun Aleykum,ben namaz abdestimi alırken burnuma çok su veremediğimi düşündüğüm için hep tekrarlıyorum abdestimi,su israfı yapmak istemediğim için artık ne kadar olduysa diye bırakıyorum Allah'ım kabul etsin diyorum,sizce doğrumu yapıyorum?yoksa kesin emin olana kadar abdestimi tekrarlamalımıyım?
  Bu şeytandan sana gelen bir vesvesedir kardeş...Bu durumu takma derim...


  Diğer bir sorum ise namaz abdesti alırken diyelim ağıza su vermeyi unuttuk yada tam yıkayamadık,(ağız burunda olur) yani sünnet olan uzuvlardan birini tam yıkamadıysak farzları yaptığımız için abdestimiz kabul olurmu? şimdiden ALLAH razı olsun.
  Farzları yapmakla abdest yerine getirilmiş olur...


+ Yorum Gönder