+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Gusül ve Abdest Kategorisinden Abdesti yanlış alırsam imanımın gitmesinden korkuyorum yardım edermisiniz? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Abdesti yanlış alırsam imanımın gitmesinden korkuyorum yardım edermisiniz?

  Reklam
  Sual: namaz kılarken ve abdest alırken vesvese yapmamak için abdest alırken ilk yapışımda aldım sayıp bırakıyorum (abdesti bozacak haller dışında ne olursa olsun) namazda ise içimden kötü düşünceler geçse bile aldırış etmeden namazıma devam ediyorum,yeni basladığım için böyle olabilir ama örnek veriyorum sabah namazı için abdest alırken bir kere vesveseye kapılırsam yarım saat banyodan cıkamıyorum su israfı oluyor,oyuzden karar aldım ilk alışımda tamamdır Allahın izniyle deyip bırakıyorum,namazda da böyle yapıyorum sizce doğrumu yapıyorum?Bazen namazda kaç kere tekbiri tazelediğim oluyor yanlış alırsam abdesti yanlış alırsam imanımın gitmesinden korkuyorum yardım edermisiniz? Allah razı olsun. ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: abdesti yanlış alırsam imanımın gitmesinden korkuyorum yardım edermisiniz?


  Reklam  Cevap:
  örnek veriyorum sabah namazı için abdest alırken bir kere vesveseye kapılırsam yarım saat banyodan cıkamıyorum su israfı oluyor,oyuzden karar aldım ilk alışımda tamamdır Allahın izniyle deyip bırakıyorum,namazda da böyle yapıyorum sizce doğrumu yapıyorum?
  Böyle yapmakla doğru davranıyorsunuz ifrata gitmek yanlıştır
  çünkü vesveseden muzdarip olan kişiler inceledikçe
  üstüne düştükçe vesvesenin artacağı belirtilmiştir,şüphelere vehimlere
  kapılmayınız Allah (c.c) kabul etsin kardeşim


 3. Misafir
  Abdest alırken yanlış alıyormuşum.

  Ben kulakları temizlerken serçe parmağımla içini.Baş parmağımla dışını temizliyordum.Asıl olan sizlerinde bildiği gibi aşağıda yazılan gibiymiş.Nasıl bir tövbe etmeliyim.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  ''Eller ıslatılarak sağ elin şehadet parmağı ile sağ kulağın içi, baş parmağı ile de kulağın dışı; sol elin şehadet parmağı ile sol kulağın içi, baş parmağı ile de kulağın arkası meshedilir. ''

+ Yorum Gönder