+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Gusül ve Abdest Kategorisinden Gusül alırken banyoda çok uzun kalıyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Gusül alırken banyoda çok uzun kalıyorum

  Reklam
  Sual: 17 yaşında erkeğim. Gusül alma durumum geldiğinde önce genellikle tuvaletimi yapar sonra gusüle başlarım. ama gusülde sürekli heryerimi yıkamaya çalışırım 4-5 defa aynı yere su dökerim. Kafamı kova dolu suyun içine sokarım saç dipleri kuru kalmasın diye. Hele sırtımı yıkarken iyice zorlarım kendimi baya bi su harcıyorum . napabilirim yaptığım yanlış mı kısa sürede gusül alabilir miyim çünkü bu durumda en az 30-40 sürüyor. birde mahrem yerlerini en son yıkıyorum bunda bir sorun var mı ? 2. Muhammed
  الله اكبر

  Cevap: gusül alırken banyoda çok uzun kalıyorum


  Reklam  Cevap: Daha önceden verilmiş bu cevabı okuyun.

  Durumunuz vesveseden ibarettir.
  Şeytanın oyununa kanmayın. Şeytan insanı ibadetten soğutmak, gusül abdestini çekilmez hale getirmek için bu şekilde vesveseler verir.

  Organın kıpırdamasının meni gelmedikten sonra gusle bir zararı olmaz.
  Şu durumda banyoya girersiniz, niyet etmek de şart değildir. Besmele ve niyet etmeden on dakikayı geçmeyecek şekilde duş alırsınız. Ağzınıza ve burnunuza birer defa su vermeniz yeterlidir. On dakikayı geçmeden hemen banyodan çıkarsınız. Kuru yer kalsa dahi guslünüz geçerlidir. Tekrar gusül almaya çalışmayın. Allah sizin vesvese ile şeytana oyuncak olmanızdan razı olmaz.
  Allah'ın razı olmayacağı şekilde saatlerce banyoda kalmanın manası yoktur. En fazla on dakika üzerinize su dökün ve çıkın. Kuru yer kalsa dahi affolunur.

  Tavsiyelerimize uymazsanız vesveseden kurtulamazsınız. Şüphe ile amel edilmez.

  Sorularla islamiyet


+ Yorum Gönder
gusül abdesti alırken çok su harcıyorum