+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Gusül ve Abdest Kategorisinden Gusül abdesti ile ilgili soru lütfen cevap yazınız Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Gusül abdesti ile ilgili soru lütfen cevap yazınız

  Reklam
  Sual: S.a benim 2 sorum olcak ;
  1. si gusül abdesti alırken bazen burnuma su gitmediğini düşünüyorum , niyetimi düzgün etmediğimi düşünüyorum , veya gusül abdesti alırken yada aldıktan sonra meni gelmişmidir ya geldiyse bir süre cünüp gezezersem felan diye çok korkuyorum en çok korktupum şeylerden birisi bunlara cevap verirseniz cok memnum olurum.
  2. si ise mesela gusül abdestimi aldım otururken uyurken felan sanki erkeklk organmdan birşey geliomuş gibi hissediyorum eve içime bi kurt düşüo acaba gusül abdesti alsammı diye alıyorum tekrar aynısı oluyo meni de olabilir mezide olabilir veya hiç bi şey değildir ben öyle hissediyorum , uykudan kalkıyorum sanki bir ıslaklık war gibi oluo çok korkuyorum bunlar vesvese biliyorum ama düşünmeden edemiyorum böyle ne oldunu bilmediğimz ıslaklıkta yada ıslak sandımız durumlarda gusül abdesti almak zorunlumu lütfen cevap yazın buna ihtiyacım war şimdiden Allah razı olsun. ? 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: -Gusül abdesti ile ilgili soru lütfen cevap yazınız.


  Reklam  Cevap: ve aleykumusselam

  bu ve buna benzer vesveselerden kaçının yaptığınız birşeyin ardına düşmeyin kendinizi inandırın bakın sonunda başaracaksınız.

  2.sorunuza cevap ise meni gelmedikçe cünüp olmazsınız.yani gusul almanıza gerek yoktur. eğer gelen mezi ise gusul almanıza gerek yotur.+ Yorum Gönder