+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Gusül ve Abdest Kategorisinden Vajinadan fitil kullanan kadın gusül abdesti alması gerekir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Vajinadan fitil kullanan kadın gusül abdesti alması gerekir mi?

  Reklam

 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Vaginadan fitil kullanan kadın gusül abdesti alması gerekir mi?


  Reklam  Cevap: Gerek ağız, burun, kulak gibi yollardan, gerekse makat veya ön taraftan ilâç kullanılmasıyla abdest bozulmadığı gibi, gusül de gerekmez. Kullanılan ilâcın mahiyetinin değişik olması da bu hükmü değiştirmez. Yani gerek ağızdan alınan hap ve şurup, gerekse burun ve kulağa konan merhem ve damla abdesti ve guslü gerektirmediği gibi, makat ve ön taraftan konan fitil ve benzeri ilâçlar da hiçbir şekilde abdesti ve guslü gerektirmez. Bu arada damardan ve kalçadan yapılan iğnenin hiçbir sûrette abdeste ve gusle zarar vermediğini de belirtelim. İğne yapılan yerden kan çıkmış ise hâliyle abdest bozulur.
  Mehmet Paksu


 3. Misafir
  Vajinadan fitil kullanmak gusül gerektirirmi

+ Yorum Gönder
fitil kullanmak gusül gerektirirmi,  fitil kullandıktan sonra gusül gerekir mi,  fitil gusül gerektirirmi,  vajinadan fitil kullanmak gusul gerektirirmi,  fitil kullaninca gusul gerekirmi,  kadınların fitil kullanması guslü gerektirir mi,  fitil kullanınca gusül gerekir mi