+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Gusül ve Abdest Kategorisinden Kadınlar sırt üstü yattığı zaman geri içine gider yani kadın rüyalansa uyanınca ıslaklık görmesede gusül yapmalımıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kadınlar sırt üstü yattığı zaman geri içine gider yani kadın rüyalansa uyanınca ıslaklık görmesede gusül yapmalımıdır?

  Reklam
  Sual: az önce rüyada ilişkiye girdiğini görse uyanınca ıslaklık yok ise gusül gerektirmez diye cevap gördüm. ben soruyu soran kişi değilim ancak okurken dikkatimi çekti kadınlar sırt üstü yattığı zaman geri içine gider yani kadın rüyalansa ancak uyanınca ıslaklık görmesede gusül gerekli diye biliyorum. lütfen kusura bakmayın nacizane öğrendiğim şeyi paylaşmak istedim. doğrusunu bende öğrenmek isterim. erkek ile kadın aynı değil diye biliyorum ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Kadınlar sırt üstü yattığı zaman geri içine gider yani kadın rüyalansa uyanınca ıslaklık görmesede gusül yapmalım


  Reklam  Cevap: Erkek gibi kadın da ihtilam olur. Kadının menisi dışarı çıkınca gusül gerekir. Bu durum erkek için doğal olduğu gibi kadın içinde doğaldır. Ancak kadınlarda daha az görülen bir durumdur.
  Peygamberimizin eşlerinden Hz.Ümmü Seleme yanında Ümmü Süleym adındaki hanım peygamberimize gelerek şöyle sorar:
  -Ya Resulullah! Rüyasında kocasının kendisiyle cinsi yakınlıkta bulunduğunu görürse kadının guslewtmesi gerekir mi?
  Bunun üzerine Ümmü Seleme, Ümmü Süleym'e şöyle der:
  -Baltayı taşa vurdun ya Ümmü Süleym! Resulullah huzurunda kadınları küçük düşürdün. Allah iyiliğini versin."
  Ümmü Süleym'de şu cevabı verir:
  -Şüphe yok ki Cenab-ı Hak, gerçeği öğrenmek için utanmayı emretmez. Bizim bilemediğimiz bu durumları peygamberimize sormamız onları bilmememizden daha hayırlıdır.
  Bunu üzerine peygamberimiz şöyle buyurdu:
  -Çıkmaza esas giren sensin. Allah senin iyiliğini versin ya Ümmü Seleme, rüyalanan kadının menisi geldiği zaman yıkanması gerekir."
  Ümmü Seleme sordu:
  -Ya Resululah! kadının menisi olur mu?
  Peygamberimiz:
  -Eğer kadının menisi olmasaydı çocuğu kendisine nasıl benzerdi. Kadınlar erkeklerin benzeridir şüphesiz.

  Kadın ihtilam olur da meninin dışarı çıktığını görmese ihtayatten güsletmesi daha iyidir. Çünkü kadından çıkan meni geri dönebilir.

  Kaynak:
  Büyük Kadın İlmihali, Rauf PEHLİVAN

 3. Ercan
  Devamlı Üye
  Dediğiniz durum doğrudur. Bazı alimler kadının menisi içine gider diyerek tedbir gereği yıkanması iyi olur demişlerdir. Ancak yıkanması gerek şeklinde bir hüküm yoktur.

 4. Ercan
  Devamlı Üye
  Pardon Desert Rose kardeşim. Ben yazarken araya başka şeyler giriyor. Yazdığınızı görmüyorum. Sizin gibi hocalarımın arkasından cevap yazmak haddime değil.

  Bin sene de okusam, ne biliyorsun deseler, haddimi bilirim derim.

+ Yorum Gönder