+ Yorum Gönder
6. Sayfa BirinciBirinci ... 356
Soru ve Cevaplar ve Gusül ve Abdest Kategorisinden Gusülden sonra gelen sıvı nedeniyle tekrar gusül alınması gerekir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yorum: Gusülden sonra gelen sıvı nedeniyle tekrar gusül alınması gerekir mi?

  Reklam
  Yorum: Gusülden sonra gelen sıvı nedeniyle tekrar gusül alınması gerekir mi? altıncı sayfa yazısı mumsema.com Yorum: Gusülden sonra gelen sıvı nedeniyle tekrar gusül alınması gerekir mi?
  Hocam meni geldikten sonra 5 10 dakika bekledim bir iki kez oturup kalktım 20 adım attıktan sonra gusul alsam ve gusul aldıktan sonra şehvetsiz bir şekilde istem dışı olarak meni gelse gusulü yenilemem gerekir mi ? Cevaplarsanız sevinirim.

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Gusülden sonra gelen sıvı nedeniyle tekrar gusül alınması gerekir mi?


  Reklam  Beş on dakika biraz kısa bir süredir ama idrar yamak veya 40 adım atmak yeterli bir süredir. Şehvetsiz gelmiş olması cünüp etmez ama bu durumlarda çok acele etmemek gerekir.

 3. Misafir
  Hocam Merhaba Bu gün çok garip bir şey geldi başıma ve korkuyorum namazlı abdestli biri olmama rağmen bugün hemde 2 saat önce uykudan uyandım çamaşırım ıslanmıştı gusül abdestimi aldım ve tekrar uyudum ancak bir daha bir anda uyandım uykudan ve tekrar çamaşırım ıslanmış ben şimdi günaha girmiş olur muyum ? Bir de gusül abdesti bir daha alayım mı ? Teşekkürler.

 4. arifselim
  Yönetici
  Merhaba. Çamaşırın eğer meni ile ıslanmışsa gusül almalısın. Bu bir iki sefer de olabilir. ama meni olduğundan emin isen gusül alman gerekir.

 5. Misafir
  Selamun Aleyküm mastrimasyon yaptım 2 dk kadar bekledim. ve gusül alacaktım ki Öğle Ezanına 5-6 dk kaldığını fark ettim evde biraz yürüdüm idrarımı yaptım Öğle Ezanını okunmaya başladı Ezan in ortalarında gusül almaya başladım Günaha girdim mi Ben cünüpken Ezan okunduğu için ? Ne yapmam lazım

 6. ACİLSERVİS
  Administrator
  Sabah namazını kıldıysan günaha girmedin. Eğer namaz kaçırdıysan günahkar olmuşsundur. Buradaki mesele namaz kılıp kılmamak ile alakalıdır.

+ Yorum Gönder
6. Sayfa BirinciBirinci ... 356
gusül abdestinden sonra gelen sıvı,  gusulden sonra gelen sıvı,  gusul abdestinden sonra akıntı gelmesi,  boy abdestinden sonra gelen akıntı,  gusül abdesti aldıktan sonra gelen sıvı abdesti bozar mı,  gusul abdestinden sonra gelen akıntı,  Gusülden sonra gelen akıntı guslü bozar mı