+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 2456 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Gusül ve Abdest Kategorisinden Gusülden sonra gelen sıvı nedeniyle tekrar gusül alınması gerekir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yorum: Gusülden sonra gelen sıvı nedeniyle tekrar gusül alınması gerekir mi?

  Reklam
  İlişkiden sonra idrar yaptim gusul aldim yeterince yikadim bekledim biraz tekrarladim dustan snra biraz gezindim bi islaklik hissettim kaygan gusulu bozar mi

  ----

  Döl geliyordu sonra beyaz idrara benzeyen bir sıvı saldım tuvalete 4 kere sonra boy abdesti aldım ama sıvıyı saldiktan sonra döl hala geliyordu boy abdesti aldıktan sonrada geliyordu boy abdesti kabul olurmu

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Gusülden sonra gelen sıvı nedeniyle tekrar gusül alınması gerekir mi?


  Reklam  - Artık bu andan sonra gelen sıvı meni olmaz. Meni olsa bile cünüp yapmaz gusül gerektirmez.

  - Eğer ilk gelen meni kesilmeden boy abdesti alınırsa bu gusül sahih olmaz. İlk önce Bir miktar beklenmeli, 40 adım yürümeli yada idrar yapılmalıdır.

 3. Misafir
  Boşaldıktan sonra idrarimi yapıp gusül abdesti aldim ardinda çıkınca dokunmam uzerine çok az bir sıvı çıktı bu yüzden yeniden gusül almam lazım mı?

 4. arifselim
  Yönetici
  Boşalmadan sonra idrar yapan kimseden artık meni gelse bile guslünü bozmaz. Bu durumda gusül almış olan kimseye yeniden gusül almak da gerekmez.

 5. Misafir
  Selamın aleyküm hocam abdest aldıktan sonra namaz kiliyorum ve eve geldigimde tenezul uzvumdan mezi geliyor ama iç camasirima degmiyor namazim ve abdestim bozuluyor mu. Bozuluyorsa ne yapilmali

 6. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Namazdan sonra gelmişse namazın sahiihtir. Namazdan önce olmuşsa namazın sahih değildir.

 7. Misafir
  Ben boşaldıktan sonra benden çok mezi suyu geliyor gusul abdesti aldıktan sonra gelmesi cunup edermi

 8. arifselim
  Yönetici
  Mezi ne zaman gelirse gelsin cünüp yapmaz. Önemli olan menidir. Sen meniye dikkat etmelisin. Mezi sadece namaz abdestini bozar.

 9. Misafir
  Cünüp olduktan sonra hemen küçük abdestim gelmiyor. Fakat duşumu alırken yaklaşık bi10 dk falan bekledikten sonra gusül abdesti aldım. 3 saat sonra tuvalete gittiğimde iç çamaşırımda küçük küçük beyazlıklar vardı. Tekrar gusül almam gerekir mi

 10. arifselim
  Yönetici
  Bu kadar süreden sonra gelen bu sıvılar meni değildir. Meni olsa bile bundan dolayı gusül almak gerekmez. Hemen gusle giren kişi meninin kesilmesinden emin olması yeterlidir.

 11. Misafir
  Selamun Aleyküm banyodaydim başımı yikarken elim özel bolgeme gitti. Ama şehvetle gelmedi hiç birşey. Bıraktım yani cünüp olmayayım diye. Sonra vücudumu sabunlarken elimle bir bakiyim dedim birşey geldi ama elim sabunlu olduğu için ne oldugunu anlayamadım. Sonra o gelen şeyin meni olmasına karşı gusül almaya karar verdim. Banyoda 1 dk. Bekledim ve idrarımı yaptım sonra gusül aldım. Önceden banyo yaptığım için gusülum kabul olmuşmudur ? Ve şimdi banyodan çıktım meni geldi ne yapmalıyım? Hala cünüp müyüm ?

 12. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Senin bu dediğin şekilde sadece bir kere dokunmakla kesinlikle meni gelmez. Eğer boşaldıktan sonra idrarını yapmış ve sonra gusül almışsan artık şehvetsiz bir şekilde meni gelse bile cünüp olmazsın.

+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 2456 ... SonuncuSonuncu
gusül abdestinden sonra gelen sıvı,  gusulden sonra gelen sıvı,  Gusülden sonra gelen akıntı guslü bozar mı,  gusul abdestinden sonra akıntı gelmesi,  gusül abdesti aldıktan sonra gelen sıvı abdesti bozar mı,  boy abdestinden sonra gelen akıntı,  gusul abdestinden sonra gelen akıntı