+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 2346 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Gusül ve Abdest Kategorisinden Gusülden sonra gelen sıvı nedeniyle tekrar gusül alınması gerekir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Gusülden sonra gelen sıvı nedeniyle tekrar gusül alınması gerekir mi?

  Reklam
  Cevap: Gusülden sonra gelen sıvı nedeniyle tekrar gusül alınması gerekir mi? isimli konu Mumsema.com
  Hocam ben cunuptum imsak a 5 dakika vardi hemen idrarimi yaptim oruca niyet ettim ezan okundu sonra banyoya girebildim banyoda hizlica abdestimi aldim ciktim ama hic bakmadim sıvı geldimi diye acaba tekrar almam gerekir mi

 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: Gusülden sonra gelen sıvı nedeniyle tekrar gusül alınması gerekir mi?


  Reklam  Gusül abdesti aldıysan artık bir daha alamana gerek yoktur. Cünüp halde orucun başlaması da orucuna zarar vermez.

 3. Misafir
  Hocam ben cünüp olduk tan sonra hemen küçük abdest i yapıyorum ve yıkanıp çıkıyorum ama penisimi elliyorum sıvı yapış kan geliyor o durumda tekrar almak gerekiyor mu

 4. arifselim
  Yönetici
  Eğer iyice idrarını yapıyorsan artık ondan sonra gelen sıvı seni cünüp etmez sadece namaz abdestini bozar.

 5. Misafir
  Hocam affınıza sığınarak soruyorum sürekli kendime bu abdest konusunu takıntı yapıyorum.hocam boşaldım boşaldıktan sonra biraz aırt üstü yatıp sonra biraz yürüyüp küçük abdestimi yapıp banyoya girdim banyoda biraz bekledim daha sonra abdestimi aldım ve uyudum. Sabah uyandığımda sünen akışkan bi sıvım oldu sizce tekrar abdest almam gerekir mi? bu meni midir mezi mi?

 6. arifselim
  Yönetici
  Bu kadar bir süreden sonra artık şehvetsiz meni bile gelse tekrar guslü alman gerekmez. Kendine boşuna takıntı etmene gerek yoktur.

 7. Misafir
  Gusül aldıktan sonra akıntı varmı diye elle kontrol ettim çok az birşey gördüm ama şehvetlenme olmadı tekrar gusül gerekir mi(ilişki nedeniyle gusül almadım)

 8. arifselim
  Yönetici
  Bu akıntı nedir nasıl birşdir bunu demen gerekir. Eğer yeterli bir süre beklemiş veya gusülden önce idrarını yapmışsan artık bu gelen meni olsa bile şehvetle çıkmadığı sürece gusül gerektirmez.

 9. Misafir
  Hocam oncelikle selamlar bn bosaldiktan sonra 5 dk fln banyon yaptim sonra az.bisey idrar yaptim ciktiktan sonra mezi gelmesi veya meni gelmesi tekrar gerektirirmi

 10. arifselim
  Yönetici
  İdrar yaptıktan sonra artık meni bile gelse gusül almana artık gerek yoktur. Önemli olan bir süre geçmesi (20-30 dk) veya idrarın yapılmasıdır.

 11. Misafir
  Selamınaleykum hocam ben duşta boşaldım ve boşaldıktan sonra 3-4 damla idrar yaptım ve gusül aldım gusülden sonra yapışkan su renginde bir sıvı geldi gusül almam gerekir mi

 12. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Mastürbasyon ancak zinaya düşmekten korkulan anlarda caiz olur. Bu daha sonra gelen sıvı meni değildir mezidir. Mezi sadece namaz abdestini bozar yeniden gusle gerek yoktur.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 2346 ... SonuncuSonuncu