+ Yorum Gönder
8. Sayfa BirinciBirinci ... 5789 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Gusül ve Abdest Kategorisinden Zevk suyu gelmesi gusül abdesti almayı gerektirir mi ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Zevk suyu gelmesi gusül abdesti almayı gerektirir mi ?

  Reklam
  Cevap: Zevk suyu gelmesi gusül abdesti almayı gerektirir mi ? sekizinci sayfa yazısı mumsema.com Cevap: Zevk suyu gelmesi gusül abdesti almayı gerektirir mi ?
  İliskideyken meni gelmedigi için her iki taraf için apdes gerekir mi.cevaplarmisiniz.

 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: Zevk suyu gelmesi gusül abdesti almayı gerektirir mi ?


  Reklam  Cinsel ilişki olduktan sonra meni gelsin veya gelmesin eşlerin ikisi de cünüp olur. Cünüp olmak için erkeğin cinsel uzvunun sünnet edilmiş ucunun diğer cinsel uzvuna girmesi bile yeterlidir böyle cünüplük meydana gelmiş olur.

 3. Misafir
  1 - banyodan sonra gelen zevk suyu gusul etmeyi gerektirirmi

  2 - Kişinin bosalmadan sadece kendi kendini sertlestirmesiyle cinsel organindan gelen berrak su gusul gerektirir mi ?

 4. arifselim
  Yönetici
  1- Zevk suyundan maksat mezidir. Mezi ne gusül alırken nede diğer zamanlarda gusül almayı gerektirmez.

  2- Sorun anlaşılmıyor kardeşim. Boşalmadan dolayı meni gelir ve meni gusül almayı gerektirir.

 5. Misafir
  'Boşalmadan' kelimesiyle boşalma olmadan demek istedim.Kişi sadece (özür dileyerek söylüyorum kusura bakmayın)cinsel organını okşasa,organ sertleşse ve neticesinde zevk suyu aksa bundan dolayı gusül alması lazım gelir mi ?

 6. arifselim
  Yönetici
  Hayır bu durumdan yani cinsel organının sertleşmesi ve zevk suyunun (mezi) gelmesi ile cünüp olmaz gusül abdesti almasına gerek yoktur.

 7. Misafir
  Kardesim orucluyken masturbusyon yapilirmi sen zaten gunaha giriyorsun o tuttugun orucun bi anlami kalmazki meni gelse nolur gelmese nolur yapmayin bole seyler


  ------


  ışte kolaylaştırır zorlastirmayin dedikleri bu olsa gerek aklıma şüphe giriyordu acaba gusul almak gerekirmi diye allah razı olsun

 8. Misafir
  Benim aklıma 3 soru takıldı. Erkeklerde
  1.Şehvetle çıkmayan meniden dolayı gusül abdesti gerekir mi?
  2.Rüyalanma ve mastürbasyon dışında şehvetsiz çıkan meniden dolayı gusül abdesti gerekir mi? ve rüyalanma şehvetsiz olur mu?
  3.Şehvetsiz çıkan her sıvıdan dolayı gusül abdesti gerekir mi?

 9. ACİLSERVİS
  Administrator
  Şehvetsiz ne demek bizim düşüncemiz ile senin aynı mı? Dün birisi sapık film izliyordum sonra şehvetsiz meni geldi gusül alayım mı diyor. Şehvet yoksa izlediğin sapık şey neyin nesidir. Hiç bir eylem olmadan idrardan veya büyük abdestten sonra bir hastalık nedeni ile gelirse ona şehvetsiz diyebilirsin. Bu ayrımı yapamayacaksan her meni gelmesinde gusül al. Öyle bir meni geliyorsa birde doktora gitmen gerekir.

 10. Ryze
  (Cezalı)
  Akinyi meni ise gerektirir masturbasyondan yapyindan sonra meni gelmiyor mezi geliyorsa daha ergenlige girmemissin demektir

 11. Misafir
  Meni geldiginde guslun bozulmasi icn meninin yerinden ayrilmasi yeterli illa azadan cikmadi sart degil meni yerinden sehvetle ayrildgi an kisiye gusul farz peki menide yerinden ayrildgi anda abdesti bozuyrmu yoksa illa azadan cikmasimi lazim rica edrsem sorumu cvaplrmisinz.

 12. arifselim
  Yönetici
  Meninin yerinden ayrılması ne demek anlamadım. Meninin çıkması var bitti, nokta. Eğer meni dışarı çıkmamışsa cünüp olmazsın. Bunları öyle gelişi güzel sormayın. Herşeyin bir adabı var.

+ Yorum Gönder
8. Sayfa BirinciBirinci ... 5789 SonuncuSonuncu
zevk suyu gusül gerektirirmi,  zevk suyu gusul gerektirirmi,  mezi gusül gerektirir mi ,  zevk suyu abdest,  zevk suyu abdest bozarmı,  zevk suyu abdest gerektirirmi,  mezi gelmesi