+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Gusül ve Abdest Kategorisinden Gusül abdesti almak farz mıdır sünnet midir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Gusül abdesti almak farz mıdır sünnet midir

  Reklam

 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Gusül abdesti almak farz mıdır sünnet midir


  Reklam  Cevap: Gusul abdesti Farzdır ve Ku'ran-ı Kerimde
  Ayetlerle sabittir kardeş.

  ___________________


  Ey iman edenler, sarhoş iken, ne dediğinizi bilinceye ve cünüp iken de (yolculukta olmanız hariç) gusül edinceye kadar namaza yaklaşmayın. Eğer hasta ya da yolculukta iseniz veya biriniz ayak yolundan (hacet yerinden) gelmişseniz yahud kadınlara dokunmuş da su bulamamışsanız, bu durumda temiz bir toprakla teyemmüm edin (hafifçe) yüzlerinize ve ellerinize sürün. Şüphesiz, ALLAH, bağışlayandır, esirgeyendir. (NİSA SURESİ / 43)

  Ey iman edenler, namaza kalktığınız zaman yüzlerinizi ve dirseklere kadar ellerinizi yıkayın, başlarınızı meshedin ve her iki topuğa kadar ayaklarınızı da (yıkayın.) Eğer cünüpseniz temizlenin (gusül edin); eğer hasta veya yolculukta iseniz ya da biriniz ayak yolundan (hacet yerinden) gelmişse yahut kadınlara dokunmuşsanız da su bulamamışsanız, bu durumda, temiz bir toprakla teyemmüm edin (hafifçe) yüzlerinize ve ellerinize ondan sürün. ALLAH size güçlük çıkarmak istemez, ama sizi temizlemek ve üzerinizdeki nimeti tamamlamak ister. Umulur ki şükredersiniz. (MAİDE SURESİ / 6 )

 3. Misafir
  teşekkür ederim yazdığınız için

 4. Misafir
  Gusl abdesti almak farzdır.

 5. Misafir
  Gusl almamız farzdır. Gusl edelim temiz kalalım

 6. Misafir
  Banyoya hangi niyetle giriyosan iste o onemlidir

 7. #UguR
  Devamlı Üye
  Cenabet olduğunuzda ve vaktin çıkmasına az kaldıysa gusül abdesti almak gerek.

+ Yorum Gönder
gusül abdesti farz mıdır,  gusül farz mıdır,  gusül abdesti farz mı,  gusul abdesti farz mıdır,  gusul abdesti farz midir,  boy abdesti farz mıdır,  abdest almak farz mıdır