+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Gusül ve Abdest Kategorisinden Eşim sürekli vesvese yüzünden gusül abdestini tekrarlıyor boşanma derecesine geldik bu durumdan nasıl kurtulabiliriz ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Eşim sürekli vesvese yüzünden gusül abdestini tekrarlıyor boşanma derecesine geldik bu durumdan nasıl kurtulabiliriz ?

  Reklam
  Sual: eşim 13 senedir vesvese hastası gusul abdesti alırken ben hep yanında olucam ve sayıcam bazen beni bile kabullenmiyor ve kendi içi rahat olana kadar tekrar tekrar niyet ediyor ve 1 saat bazen 4 bazen 5 saat sürüyor ve ben artık dayanamıyorum boşanmak bile istiyorum ama eşeimi çok seviyorum napmam gerek bi doktora gitsek faydası olurmu acaba.. ? 2. meryemgül1
  ~~Medinenin Gülü ~~

  Yanıt: Eşim sürekli vesvese yüzünden gusül abdestini tekrarlıyor boşanma derecesine geldik bu durumdan nasıl kurtulabili


  Reklam  Cevap: Abdest alırken şüphe duyarsanız "Acaba guslüm oldu mu, abdestim oldu mu?" diye içiniz kemirilirse, tekrar tekrar abdest alınız bu vehimdir, şeytandandır deyiniz. Onun şerrinden korunmak için Eûzü okuyunuz, Allah'a sığınınız ve ayetü'l Kürsi'yi okuyunuz. Dikkatlice abdest aldıktan sonra gelen bu vesveseye asla kapılmayınız ve içinizden gelen sese "Abdestim abdesttir. Kör olası şeytan, sen kahrından çatla" diye onunla alay etmek gerekir. (1)


  Abdestsizlik konusunda asla vesveseye itibar etmeyin. Kesin abdestsiz olduğunuzu bilmedikten sonra abdest almanıza gerek olmadığını da bilin. (14)

 3. tekturk
  Devamlı Üye
  Bence o kisinin bir pisikolojik yardima ihtiyaci var..

 4. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  doktora gitsek faydası olurmu acaba..
  şimdiye kadar beklemeniz hatadır
  bu durum vesveseyi aşarak obsesyon takıntılara dönüşmüş
  bir psikiyatra gitmeniz İnşaAllah fayda verecektir..
  Dualarla Allah c.c yardım dileyin,sonuçta şifayı verecek olan
  Şafii olan Allah c.c dır.
  Allah c.c acil şifalar versin...

+ Yorum Gönder