+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Gusül ve Abdest Kategorisinden İçki içdikten sonra gusül abdesti alınmalımı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İçki içdikten sonra gusül abdesti alınmalımı

  Reklam

 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Yanıt: içki içdikten sonra gusül abdesti alınmalımı


  Reklam  Cevap: Guslü gerektiren haller üçtür:

  1 - Cünüplük hâlidir. Bu, iki sebebden ileri gelir:
  a. İster uyanık halde olsun, isterse uyku hâlinde olsun, herhangi bir temas veya cinsî münasebet olmaksızın, erkek ve kadından şehvetle meninin dışarı atılması. Meninin şehvetsiz boşalmasından dolayı cünüplük hâli meydana gelmez. Bu sebeble gusletmek de gerekmez. Sadece abdest bozulmuş olur.
  b. Cinsî münasebette bulunulması... Burada meninin gelmesi (inzal) şart değildir. Cinsî münasebetin kendisi cünüplük sebebidir.
  2 - Guslü farz kılan ikinci hal, kadınların hayız hâlidir. Kadınların hayız halleri son bulunca, gusletmeleri farz olur.
  3 - Gusletmeyi farz kılan üçüncü durum, yine kadınlara mahsus bir hâl olan nifas, yani doğumdan sonraki lohusalık hâlidir. Nifas hâlinden kurtulan bir kadına da gusletmek farz olur.

  not)Alkollü içkiden sonra gusül abdesti almak gerekmez.

 3. mum
  Administrator
  İçki içtikten sonra gusül gerekir mi?

  Gusül şart değil ama içki içen sarhoş olur ve içkinin nereye bulaştığını bilemez.
  Bütün elbiseleri değiştirmek ve yıkanmak iyidir güzeldir.

+ Yorum Gönder
içki içtikten sonra gusül abdesti alınır mı,  alkol aldıktan sonra gusül abdesti gerekir mi,  içki içtikten sonra abdest alınır mı,  içki içtikten sonra gusül gerekir mi,  alkollü abdest alınırmı,  alkollüyken abdest alınırmı,  alkollüyken gusül abdesti alınır mı