+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Gusül ve Abdest Kategorisinden Gusül abdesti ile ilgili sorularım var. Allah rızası için bakınız. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Gusül abdesti ile ilgili sorularım var. Allah rızası için bakınız.

  Reklam
  Sual: Öncelikle gusül abdesti alırken büyük sıkıntılara düşüyorum. Bu abdeste başlamadan önce başlıyor. Birincisi Ayak tırnaklarımı köküne kadar kontrol ediyorum toz var mı diye,neredeyse tırnaklarımı kanatacam. İkincisi abdeste başlayınca "niyet ettim Alllah rızası için GÜSUL abdesti almaya" diyorum yani gusüle güsül v.s diyebiliyorum bunun zararı var mı ? . Üçüncüsü ve en önemlisi burnuma su verirken defalarca veriyorum. Bazen de burnuma suyu çok çekince ağzımdan geliyor ağzın kirlendi ve içimden bir ses ağzını tekrar yıka diyor ağzımı yıkayınca bu sefer abdestteki sıra bozuldu diyorum ve çıkıyorum banyoadan tekrarlıyorum. 2-3 Kere oluyor. Artık sıkıntıya girdim delirecem. Herşeyi tam yapsam bile yine nedensiz içimden bir ses tekrarla diyor.


  Üstteki üç soruma direk cevap verirseniz çok ama çok rahatlıcam. ? 2. meryemgül1
  ~~Medinenin Gülü ~~

  --->: Gusül abdesti ile ilgili sorularım var. Allah rızası için bakınız.


  Reklam  Cevap: Abdest ve Gusülde Şüphe Duyarsanız
  Abdest ve gusül alırken şüphe duyarsanız "Acaba guslüm oldu mu, abdestim oldu mu?" diye içiniz kemirilirse, tekrar tekrar abdest alınız bu vehimdir, şeytandandır deyiniz. Onun şerrinden korunmak için Eûzü okuyunuz, Allah'a sığınınız ve ayetü'l Kürsi'yi okuyunuz. Dikkatlice abdest aldıktan sonra gelen bu vesveseye asla kapılmayınız ve içinizden gelen sese "abdestim abdesttir, guslüm gusüldür. Kör olası şeytan, sen kahrından çatla" diye onunla alay etmek gerekir. (1)

  Cünupluk ve abdestsizlik konularında ise asla vesveseye itbar etmeyin. Kesin cünup ya da abdestsiz olduğunuzu bilmedikten sonra abdest ve gusül almanıza gerek olmadığını da bilin. (14)

  Alıntı

 3. konya442
  (Cezalı)
  Kesinlikle VESVESEDIR

+ Yorum Gönder