+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Gusül ve Abdest Kategorisinden Gusül abdesti alamıyorsak ne yapmalıyız Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yorum: Gusül abdesti alamıyorsak ne yapmalıyız

  Reklam
  Yorum: Gusül abdesti alamıyorsak ne yapmalıyız isimli konu Mumsema.com
  1- Bilmediğim Bir Sıkıntıdan Dolayı Sürekli İhtilam Oluyorum. Fakat Tuhaf Karşınlandığı İçin Sürekli Gusülde Alamıyorum. Ne Yapmam Lazım Bu Konumda Ama Tekrar Söylüyorum Bu Sürekli Olan Bir Sıkıntı.
  -----------------
  2-Selamın aleyküm ben 1 hafta önce ameliyat oldum bacağımda 4 dikiş var evde su var duş alabiliyorum ama bacağımda dikiş olduğu için bandajı kesinlikle açmamam gerektiğini söyledi doktor ne yapmam gerekir

 2. Sabır
  Devamlı Üye

  Yorum: Gusül abdesti alamıyorsak ne yapmalıyız


  Reklam  1- Elbette banyo yapmak zorundasın. Bunu ailene açıklayabilirsin. Büyüttüğün gibi karşılamayabilirler.

  2- Yukarda bir kaç kez yazılmış. Yıkayabildiğin yerleri yıkayacak yara üstünü ise elinle mesh edeceksin. Yarayı yıkamana gerek yok.

 3. Misafir
  selamun aleyküm ben belimden amaliyat oldumda belime su degmemesi gerek onun içinde annem gusül almama izin vermiyor onun için ne yapmam lazım acill

 4. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam geçmiş olsun. Annenin izin verip vermemesi değil asıl sana doktorun ne dediği önemlidir. Eğer doktor yıkanmanı yasaklamışsa o zaman o yere su değdirmeden diğer yerlerini yıkayarak gusül alabilirsin .Yok eğer doktor yasağı yoksa gusül almak zorundasın.

 5. Misafir
  Ben okul günleri sabah uyanınca ihtilam olduğumu görüyorum bizim.evdede sıcak su olması için en az 2 saat beklemelisiniz okulda var mecbur okula gidiyorum ögle namazıda kaçıyor neyapmalıyım
  Şimdiden teşekkürler

 6. Şem'a
  YÖNETİCİ
  Kardeş bu durumun senin için imtihan.
  Yapman gereken, tedbir amaçlı her sabah namaza 30 dk kala uyanmak ve ocakta bir ibrik kadar su ısıtıp yıkanmaktır.
  Çabalarsan bu sınavı geçersin

 7. Misafir
  ayagim kirik vucudumun yan tarafi yanik gece ruyalandim dus alamiyom yaniktan dolayi topragada oturamiyom nasil bi ibadet yapmaliyimki cunupluk gecsin

 8. arifselim
  Yönetici
  Yanık veya sargılı olan yeri iyice sarar guslünü alırsın. Eğer buna gücün yoksa veya suyun ulaşma riski ve tehlikesi varsa o zaman normal namaz abdestini alırsın ve bu abdestle namazlarını kılabilirsin. Eğer namaz abdesti almaya da gücün olmazsa o zaman teyemmüm alırsın. Bunu bile yapamayacak olursan o zaman abdest ve teyemmüm bile almadan yine ibadetlerini yapmak zorundasın.

 9. Misafir
  Bende alnımım yani kafamın sağ tarafından dikiş atıldı 8 tane iş kazasından dolayı ama doktor dediki 2 hafta kafana su tutma dikişlerin için zararlı dedi ben napmalıyım gusul alıcam ama kafama su tutamıyorum mecburiyetten yardım ederseniz sevinirim cünüp gezmek istemiyorum teşekkürler...

  Benim kafama 8 dikiş atıldı doktor dikişlerinin açılmaması için banyo yapma dedi ama cünupum napmam lazım bu gibi durumda gusül alamiyorum kafamdaki dikişten dolayı teyemmüm alsam olurmu ama su var ama kafama su tutulmaması gerekildiğini söyledi doktor kendi sağlığım için,ne yapmalıyım yardım eder misin?

 10. arifselim
  Yönetici
  Geçmiş olsun. Bu durumda kafana su tutmamalısın. Diğer vücudun her yerini normal yıka ve başına ıslatmadan elinle bir kere mesh et bu yeterlidir. Eğer mesh etmek bile zararlı ise onuda yapman gerekmez.

 11. Misafir
  Arkadaşlar bizim banyoda bir sıkıntı var.Su ısınmıyor ve su soğuk olunca hasta olma riskim var.Teyemmüm edecek toprak ta yok.Aslında var ama çok pis.Böcekler,solucanlar falan var.
  Acil cevap verin lütfen.

 12. ACİLSERVİS
  Administrator
  Toprak olsa dahi teyemmüm alamazsın ki zaten. Bahanelerin geçersiz. Bu teyemmüm işini bu kadar su istimal edilmemesi gerekir. Teyemmüm alman için ciddi hasta olman veya riskin olmalı veya bir dağ başında veya bir çöldeysen ve yakında bir köy yoksa ancak teyemmüm alabilirsin. Tüp üzerinde su ısıtacaksın tüpün yoksa odun yakıp üzerinde ısıt vs.. durumuna göre bir yol bulabilirsin.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 SonuncuSonuncu

gusül abdesti alamıyorsak

gusul abdesti alamiyorsak ne yapmaliyiz

gusul abdesti alamadigimiz durumlarda ne yapmaliyiz

gusül alamıyorsak

gusul abdesti alamıyorsak ne yapilir

gusül abdesti alamıyorsak ne yapmalıyız

boy abdesti alamıyorsak ne yapmalıyız