+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Gusül ve Abdest Kategorisinden Gusül abdesti alamıyorsak ne yapmalıyız Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yorum: Gusül abdesti alamıyorsak ne yapmalıyız

  Reklam
  Yorum: Gusül abdesti alamıyorsak ne yapmalıyız isimli yazı www.Mumsema.com

  Yarın bayram, öğlen gsul aldim ama dayanamadım ergenlik işte ailem suphelenmesin diye de tekrar duşa giremiyorum zaten izinde vermezler ne yapmam lazım acil cevap lütfen

 2. emre
  Devamlı Üye

  Yorum: Gusül abdesti alamıyorsak ne yapmalıyız


  Reklam  Bunun için izin almak mı gerekiyor. Sıkıyönetim mi var anlamadım. Banyoya direk dal 5 dakika üstüne su döküp çık. Günaha bulaşmak utanmandan yada fırça yemenden iyi değildir her halde.

 3. Misafir
  Esselamu aleyküm. 3 gün önce yaklaşık ayagmı kestim dikiş atıldı yere topuğumla bile basamıyorum. Hem abdest alma gucum yok hemde su gitmesi tehlikeli olduğundan teyemmüm ile abdest alsam iyilişene kadar kabul olur mu?

 4. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam geçmiş olsun. Su değmesi yasaksa zaten ıslatmamalısın. Eğer sırf o yeri ıslatmadan yıkanma imkanın varsa yıkanmalısın. Yok eğer bu imkan yoksa iyileşene kadar teyemmüm alabilirsin bu gusül abdestinin yerine de geçer.

 5. Misafir
  Hocam şimdi benim bacgimda dikis var su deymemesi gerekiyor teyyemum alsam gusul yerine gecer mi

  Ben amaliyet oldm kolum dan 20 gn banyo yapamicam ama gusül abdesti almam lazm ne yapmalıym

 6. arifselim
  Yönetici
  Geçmiş olsun kardeşim. O bölgeye su değmeyecek şekilde bir şeyle sar ve guslünü al. Daha sonra o yeri elinle mesh edersin. Ancak bununda tehlikesi olursa o zaman teyemmüm caiz olur.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
gusül abdesti alamıyorsak,  gusul abdesti alamiyorsak ne yapmaliyiz,  gusül abdesti alamıyorsak ne yapmalıyız,  boy abdesti alamıyorsak ne yapmalıyız,  gusul abdesti alamıyorsak ne yapilir,  gusül alamıyorsak,  Gusül alamıyorsak ne yapmalıyız