+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Gusül ve Abdest Kategorisinden Sürekli gelen akıntı abdesti bozarmı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Misafir

  Sürekli gelen akıntı abdesti bozarmı

  Reklam

 2. 2
  arifselim
  Yönetici

  Cevap: Sürekli gelen akıntı abdesti bozarmı


  Reklam  Cevap: 1- Vücuttan çıkan her türlü irin ve iltihaplar namaz abdestini bozar.

  2- Eğer akıntı sürekli geliyorsa bu durumda özür sahibi sayılırsın ve her namaz vakti için bir abdest alarak namaz kılabilirsin.

 3. 3
  Misafir
  Merhaba
  Gün içinde en az iki veya üç kez vajinal akıntı oluyor sarı ve beyaz şeklinde namaz kılmak istiyorum ama bu akıntılar gusül abdestini bozar mı malum günlük banyo yapmak mümkün olmuyor?

 4. 4
  Şema
  Moderatör
  Gün içinde en az iki veya üç kez vajinal akıntı oluyor
  Günlük akıntılar normaldir
  Gusül abdesti gerektirmez

 5. 5
  Misafir
  Benim arkadaşim.namaz kiliyor ve sorusu kendi biseler okuyarak zevke gelmiş normel abdest alip namaz kila bilirimiyim.diye soruyor
  ----
  Arkadaşım kendi kendine zevke gelmiş namaz kılıyor normal abdest alip.namaz kila bilirmi.bi yazi okurken zevk suyu gelmis normel.abdst alip.namaz.kilabilirmi

 6. 6
  arifselim
  Yönetici
  Zevk suyu yani gelen akıntı mezi ise bu sadece namaz abdestini bozar ve kişi cünüp olmaz. Bu durumda kirlenen yer temizlenecek veya değişecek daha sonra normal bir namaz abdesti alınması gerekir. Eğer ki bu akıntı meni olursa ancak o zaman gusül abdesti alması gerekir.

 7. 7
  Misafir
  Beyaz akinti meselesini vesvese yaptim sanirim pamuk koymayi denedim fakat rahatsiz ediyor dikkatimi daha cok oraya cekiyor bu sefer akintim artiyor ya da orayi uyarmis oluyor akinti oluyor. Ne yapmaliyim surekli abdest mi yenilemem lazim cok kotu dert oldu icim daraliyor surekli abdest almak da biktiriyor nefsime zor geliyor ne onerirsini lutfen yardim edin
  ---
  Lutfen cevap verin bu konu yuzunden gercekten sinirlerim yiprandi daha once bunu bilmiyordum akintiyi hep temizliyordum fakat abdestliyken ve idrar icin wcye gitme ihtiyacim yokken gelen az akintidan dolayi temizlemeden kiliyordum namazlarim kabul olmadi mi? Disari ciktigimizda okulda işte vs surekli abdest almak mumkun olmayabiliyor kildigimiz namazlar olmuyor mu cok arastirdim internetten kimse net bir sey soyleyemiyor ibadetlerimden tat alamamaya basladim ibadet istegim cok fazla fakat bu konu vesvese olmaya basladi. Pamuk kullanmaya basladim fakat alisamiyorum ve daha cok uyariyor sanki aklim surekli orda oluyor ve pamuk camasirima dusebiliyor vs abdestim bozuluyor mu? Allah'a dua ediyorum Allahim kusurum oluyorsa affet diye nefsimiz var insaniz neticede ve bazen surekli abdest almak vs bikkinlik verebiliyor ibadetleri ve ruhsal sagligimi tehlikeye atmasindansa bence biraz akinti hali sorun olmaz diye dusunmeye basladim ve bence bu kadar zor bir seyi Allah bizden beklememistir diye dusunmeye basladim cunku kadin olmayan bilemez gercekten cok zor bir durum surekli akan bir sey ve surekli temizleme mecburiyeti evden cikamaz hale geliriz bu kadar detayliysa bu mevzu. Rabbim yardim etsin Allah bilir bizi affetsin. Bence bu konuda hocalar fikihcilar daha cok arastirma yapmali kadin olarak biz bazi islerin icine cok sokulmuyorsak o zaman erkekler cozumleri bulup bize getirsin! Soylediklerimden dolayi kimse kusuruma bakmasin cok yordu bu mevzu beni

 8. 8
  arifselim
  Yönetici
  Selamun aleykum hanım kardeşim. Kadınlardan gelen beyaz akıntı hakkında mezhep imamlarımız ve alimlerimiz yeterli bilgi vermişlerdir. Bilenen akıntılar dışında gelen beyaz akıntı denilen sıvı bir kısım alimlerimiz bozmaz demişlerdir. Çünkü bu akıntı rahimden gelen ve bu bölgenin adeta kendisini dış mikroplara karşı koruması içindir. Tıpkı gözün sürekli yaş olması veya burundan gelen sümük gibidir demişlerdir. Bu bir kısım alimlerin görüşüdür ve buna göre de amel etmek caizdir.

  Bir kısım alimler bu akıntı için namaz abdestini bozar demişlerdir. Hiç olmazsa her vakit için bir abdest alınması kişiyi şüphelerden koruyacaktır. Buna göre ihtiyaten abdestini yenileyen bir hanım daha iyi olanı yapmış olur. Böyle yapmayana da yanlış yaptığını söylemeyebiliriz.

 9. 9
  Misafir
  peki enfeksiyondan kaynaklaniyorsa ve namaz sırasında olursa namazı tekrar mı kılmalıyız

 10. 10
  arifselim
  Yönetici
  Eğer sürekli bir akıntı değilse evet o zaman yeniden abdest almalı ve namazı iade etmelisiniz.

 11. 11
  Misafir
  Namazdayken akintim oluyor hissediyorum ne yapmalıyım ve namaz bozulur mu

 12. 12
  mum
  Administrator
  Namazdayken akintim oluyor
  Her namazda akıntı oluyorsa mazeret sahibi sayılırsınız ve bir mazeret sahibi nasıl davranır bunu öğrenip amel edersiniz.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu

iltihap akıntısı abdesti bozar mı

sürekli akıntı abdesti bozar mı

sürekli gelen akıntı abdesti bozar mı

iltihap abdesti bozar mı

iltihap abdesti bozarmi

surekli akinti gelmesi abdesti bozar minamaz sirasinda akinti