+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Gusül ve Abdest Kategorisinden Hanefi mezhebine göre gusül abdestinden sonra meni gelmesi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hanefi mezhebine göre gusül abdestinden sonra meni gelmesi

  Reklam

 2. arifselim
  Yönetici

  Reklam  Cevap: Hanefi veya şafii olsun meni boşaldıktan sonra bir süre beklemek gerekir (20-30 dk) veya idrarı yaptıktan sonra gusül alınması gerekir. Artık bundan sonra meni şehvetsiz bir şekilde gelmeye devam etse bile yeniden gusül alınmasına gerek yoktur.

 3. droqba
  Üye
  ya ben idarımı yaparken bazen idrarım yapış yapış oluyo,kaygan oluyo yani dokundugunda biraz sakız gibi uzuyo sanki cünüp oldugunki gibi ama ben bunların hiçbirisini istekli yapmıyorum.Hatta böyle olmasından dolayı çok ama çok rahatsızım geceleri aceba bugun cünüp müyüm? diye dusunmeden yatamıyorum lütfen bana bir yardım edin... meni gelip gelmediginide bilmiyorum ama isteksiz bir şekilde idrar yaparken oluyor sadece
  lütfen yardımcı olurmusunuz

  bir şey daha sorucam arkadaşlar istemeden kendi akarsa mesela idrar yaparken ilk olarak akarsa sonradan idrar gelirse boy abdesti gerekirmi ya istemeden oluyor tabikide

 4. arifselim
  Yönetici
  İdrardan sonra şehvet olmadan gelen meni olsa bile hiç bir şekilde gusül almaya gerek yoktur. Şehvetsiz olduktan sonra idrardan önce veya sonra gelse bile cünüp olmazsın.

 5. Misafir
  1 - Arkadaşlar azca cektim sonra cok ufak meni geldi bi yagmur tanesinden biraz küçük gusül gerekirmi


  2 - ben birşey sorcağım gece rüya görürken meni gelmiyor ama idrara kalktıktan sonra idrardan sonra meni geliyor gusül gerektirir mi ?

 6. arifselim
  Yönetici
  1- Meni bir damla bile gelse kendin onu getirdiğin için cünüp olursun ve gusül gerekir.

  2- İdrardan sonra şehvetsizce gelen meniden dolayı gusül almana gerek yoktur.

 7. Misafir
  Ya ben az bise izledim sonra akıntı geldi ama cok degil tuvalete gittim cok tuvaletim yoktu biraz yaptim ciktim gusul aldim (ramazanda oruc vakti girecekti cok bekleyemeden gusul almak zorunda kaldim) gusulden cikinca ucunu sıktım cok az uzayan bise geldi tekrar gusul gerekirmi ???

  Beyler ben azca cektim sonra akti sahur vakti gircekti tuvalete gittim azcik yaptim ciktim daha sonra gusul aldim cikinca ucunu sıktim cok kucuk yapiskan sivi geldi tekrar gusul gerekirmi

 8. arifselim
  Yönetici
  Bu tür yapışkan olan sıvı meni değil mezidir. Az da olsa idrarını yapmışsan zaten buda yeterlidir tekrar gusle gerek yoktur.

 9. Misafir
  gusul alırken penisten düşen meni veya idrar veya herhangi birşey gusle mani olurmu ?

 10. arifselim
  Yönetici
  Gusül almadan önce bir süre beklemek gerekir veya hiç olmazsa idrarını yapmak gerekir. Zaten gusül esnasında olduğun için bu akıntının kesilmesini bekle ve sonra guslüne devam et.

+ Yorum Gönder
idrardan sonra sperm gelmesi,  gusül abdestinden sonra gelen sıvı,  gusül abdestinden sonra meni gelmesi,  meni gelmesi abdesti,  boy abdestinden sonra gelen akıntı,  meni çıkması abdest,  gusül abdesti aldıktan sonra sıvı gelmesi