+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Gusül ve Abdest Kategorisinden Tuvalete gittigim zaman büyük abdestimi yaparken biraz meni geliyor bu gelen meni Gusul Abdesti alma Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Tuvalete gittigim zaman büyük abdestimi yaparken biraz meni geliyor bu gelen meni Gusul Abdesti alma

  Reklam
  Sual: Selamün aleyküm Hocalar ufak bir soru soracam inşallah cevabı alırım.Ben 1aylık evli bir beyim.Yaşım 24.Namaz kılmaya özen gösteriyorum yanlız kafama takılan soru şu.Tuvalete gittigim zaman büyük abdestimi yaparken biraz meni geliyor bu gelen meni Gusul Abdesti almamı gerektirir mi? Bekarken de daha çok oluyordu bu olay.Allahın Selamı ve Magfireti üstünüze olsun İNŞALLAH ? 2. meçhul_100
  ˙·٠• FiLiSTiN•٠·˙

  --->: Tuvalete gittigim zaman büyük abdestimi yaparken biraz meni geliyor bu gelen meni Gusul Abdest


  Reklam  Cevap: ve aleykumusselam ve rahmetullahi ve berakatuh...

  Şehvetsiz olarak gelen meniden dolayı gusül gerekmez. Tuvalette idrarla veya idrardan sonra meni gelebilmektedir nadiren de olsa bu şekilde şehvetsiz olarak gelen meniden dolayı gusül gerekmez.


  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet Editör

 3. Misafir
  Bende de oluyor, bana diyaneti aramamı ordan fetva bölümüne sormamı söylediler sordum fakat sorulardan bunalmış gibi cevap verdi şahıs, yok efendim o meni degildir mezidir (sanki görmüş gibi konuşuyordu kendine olmadığı için hükmü rahat veriyor havası var kendinde) menide olsa gusul gerekmez ortada şehvet olmadığı için dedi, ben pek tatmin olmadım, ama ben o vaziyette namaz kılmaktan çekindiğim için rabbim affetsin kazaya bırakıyorum eğer gusul edeceğim bir yer yoksa. Araştırmakta fayda var bende bekarım zannımca meni birikmesinden ileri geliyor, birde başka bir düşüncem harama bakmamak lazım onunda tetiklemesi oluyor diye tahmin ediyorum.

+ Yorum Gönder
büyük abdest yaparken sperm gelmesi,  büyük abdesti yaparken sperm gelmesi,  tuvalet yaparken sperm gelmesi,  tuvaletini yaparken sperm gelmesi,  büyük tuvalet yaparken sperm gelmesi,  büyük abdest yaparken meni gelmesi,  tuvalet yaparken meni gelmesi