+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Gusül ve Abdest Kategorisinden Görüntülü Boy Abdesti Var Mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Görüntülü Boy Abdesti Var Mı?

  Reklam
  Sual: Görüntülü Boy Abdesti Var Mı? Gusül abdestinin nasıl alınacağı hakkında bir video paylaşabilir misiniz ? ? 2. Hasret Rüzgarı
  mumine.com

  --->: Görüntülü Boy Abdesti Var Mı?


  Reklam  Cevap: Gusul Abdesti Nasıl Alınır Görüntülü Anlatım
 3. şaf_ak
  ...MüPteLaNıM...
  boy abdesti görüntülü olur mu hiç kardeşim benim görüntüye gerek yok tarif yeterli...


  Gusül Nasıl Alınır?
  Gusül Nasıl Alınır?
  Guslü dar ve geniş zamanda olmak üzere iki türlü almak mümkündür:
  1 - Suyun azlığı, soğukluğu, vaktin müsaadesizliği gibi hallerde, acele olarak yapılan gusülde evvelâ ön ve arka taraftaki kirler giderilir. Sonra üç defa ağıza, üç defa buruna su çekilerek içlerinde kuru yer kalmaması te`min edilir. Bundan sonra da baştan, sağ ve sol omuzlardan dökülen su ile bedenin tamamı yıkanıp ıslatılır. Kuru yer kalmadığı anda, gusül yapılmış olur. Bu, dar ve sıkışık anlarda ve sadece guslün farzları yerine getirilerek yapılan gusüldür.
  2 - Müsait zaman ve mekânda yapılan gusülde ise, yine edeb yerleri yıkandıktan sonra, evvelâ, namaz abdesti gibi güzelce bir abdest alınır. Önce baştan, daha sonra ise sağ ve sol omuzlardan sıra ile üçer defa su dökülür. Her döküşte bedenin tamamı bir güzel ovalanır, mânevî kirlerin yanında maddî kirlerden de temizlenmeye çalışılır. Bu arada vücutta iğne ucu kadar kuru yer kalmamasına itina gösterilir. En sonunda da, kirli suların döküldüğü yere basan ayaklar, son olarak tekrar yıkanıp çıkılır. Guslün her iki halinde de, şart ve farz olanı ağız ve burun içi ile bedenin tamamında kuru yer kalmamasıdır. Bu yapıldıktan sonra, gusül yerine getirilmiş, mânevî ve maddî temizliğe kavuşulmuş olunur.

+ Yorum Gönder
goruntulu boy abtesi