+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Gusül ve Abdest Kategorisinden Gusul Abdesti Alırken okunan Dualar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Gusul Abdesti Alırken okunan Dualar

  Reklam

 2. Muhammed
  الله اكبر

  Cevap: Gusul Abdesti Alirken okunan Dualar


  Reklam  Cevap: Gusül Abdesti Alınırken Hangi Dua Okunur

  Gusül kelime anlamı olarak yıkanmak anlamına gelir. diğer adı boy abdestidir. Gusletmek isteyen bir kimse "Niyet ettim Allah rızası için gusletmeye" diye niyet eder.Gusül abdestinde sadece besmele çekilir. Herhangi bir dua okunmaz.

  Elleri bileklere kadar yıkadıktan sonra edep yerlerini temizler. Bundan sonra sağ avucuyla ağzına üç kere su alır ve her defasında ağzını boğazına kadar gargara şeklinde çalkalar. Oruçlu ise boğazına su kaçmamasına dikkat eder Sağ avucuyla burnuna, genzine kadar üç defa su çeker, her defasında sol eliyle burnunu temizler. Bundan sonra tıpkı namaz abdesti gibi abdest alır.

  Abdest aldıktan sonra önce başına, sonra sağ, daha sonra da sol omuza üçer defa su döker ve vücudunu yıkar. Suyu her döküşte elleriyle vücudunu iyice ovuşturur. Gusülde bıyık, saç ve sakal diplerine suyun iyice işlemesi için ovuşturulur Göbek boşluğu, küpe delikleri dikkat edilerek yıkanır.


+ Yorum Gönder
gusül duası,  gusül abdesti alırken okunan dua,  gusül abdesti duası,  gusül abdesti alınırken okunacak dua,  gusul abdesti alırken okunacak dua,  abdest alırken okunan dualar,  boy abdesti alırken okunacak dua