+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru - Cevap İslamiyet ve Fetva Soru ve Cevapları Kategorisinden Dinimizde kadın sünneti var mıdır... Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Yorum: Dinimizde kadın sünneti var mıdır...

  Reklam  Yorum: Dinimizde kadın sünneti var mıdır... isimli konu Mumsema.com Yorum: Dinimizde kadın sünneti var mıdır...
  Yahu cahil arkadaşlar çok. Ben anlayacaklaıı çekilde yardımcı olayım. Hala anlamayana davul zurna az diyorum
  Dinimizde zayıf hadislerle mevcut. Farz ve vacip değil. Bilimsel olarak ve inanış olarak fazla derinin kesilmesi sakıncalı değil tam tersi faydalıdır. Pislik ve sürtünmenin çok olması malum bölgede ilişki sırasında hazzı azaltır ve hastalıklarıda beraberinde getirir(çok temiz tutanlar istisna) kısaca kadın erkek evliliğinde ilişkinin devamı için uygun görüşmüştür. Fazla kesilmesi zarar verilmesi gibi saçmalıkları kimse istemez yapmazda(kazalar hariç) buna müsade etmezde. Amaç kadının daha sağlıklı eşiyle ilişkide daha tatminkar ve daha mutlu bir yaşam sunmak. Farz vacip değil ülkemizde yaygınlaşmış değil ama gördüğünüz gibi kadınların pek çoğu bunu istiyor aslında. erkek sünneti gibi acı verir basta ama akibeti hayırdır.
  Bir arkadaş saçmalamış dövme vücudumuza zarar verdiği için haram demiş hiç alakası yok dövme deriyi kapatır abdest farzlarını yerine getirmeni engeller bu yüzden haramdır. Bu arada vucuda zarar vermek (durduk yere psikopat davranış olarak) elbette haramdır ama iğne yemek nasılki başı acı sonrası ferahlıksa bu davranışta öyledir. Anlamayk istemeyen varsa davul çalsalarda vız.. dicek laf bitmiştir.

 2. Misafir

  Yorum: Dinimizde kadın sünneti var mıdır...


  Reklam


  sonuçta erkek çocuklar da sünnet olmak istemiyor başta ama bu da onların hayrına. erkek çocuklarınki gibi küçükken yaptırılmasa da reşit olduktan sonra olmak isteyen olabilse keşke. internette bir blog var bununla ilgili Türkçe. insanlar genital sakatlamayla sünneti karıştırıyor. kadın sünneti bızırı örten derinin kesilmesi, genital sakatlama komple bızırın kesilmesi ki korkunç bir şey. sünnet olmak isteyen bir çok hanıma da bağnaz gözüyle bakıyorlar bu yüzden biraz daha araştırın kötülemeden önce.

 3. Misafir
  evet olmak isteyene kötü gözle bakılıyor

 4. Misafir
  Ne ? sünnet mi oldunuz ? kardeşim siz delirdiniz mi ? ben sağlık okuyorum kadın sünneti zevki falan da arttırmaz aksine azaltır. Sen ordaki sinirleri ve uyaranları etkisiz hale getiriyorsun dokuya hasar veriyorsun nasıl zevk alacaksın pardon ? Kim diyor daha çok zevk verir diye ? Bunun bilimde de tıpta da dinde de yeri yok. Saçma saçma işler yapmayın kendinize gelin.

 5. Misafir
  Kardeşim ne diyorsun ? Ne hazzı-zevki arttırmasından bahsediyorsun sen ya ? Sen hiç bir tıp kitabını eline alıp da şöyle bir okudun mu ? Bizim hocalar sizi duysa yemin ediyorum sizi parçalar. Kendinize gelin. Zevki falan arttırmaz. Klitoris haz için çok önemlidir. Sen o dokuya kafana göre nasıl cerrahi işlem uygularsın ya ? Cerrahi işlem sonucu verdiğin hasarla uyaranlar ölür , his ve sinir dokusu travmaya maruz kalır. Nasıl zevk alır dersiniz ? İnsanları kandırmayın. Böyle birşeyin yeri yoktur. Tıp'ı buna alet etmeyin.

 6. Misafir
  Çok ilginç bir konu. Bu konunun dayanakları çok zayıf. Bu kadarı ile bile uygun olmadığını görebiliyor ve anlayabiliyorum.

  Osmanlı'da bile uygulanmamıș bir konu için çok yorum var. Yazanlar da ilginç. Basit bir sayım yaptım. Lehte yorum yapanların sadece 3 adedi kadın. 1 adedi tam anlaşılmıyor. Kalan 10 adedi ayan beyan erkek. Kadınmış gibi yazmışlar çok belli.

  Madem sorun yok, gazetelere reklam versinler. Kadın sunnetinde kampanya gibi. Yemez!..

  Aslında ilk cümlemi değiştiriyorum. "Çok saçma bir konu." Hadi hayırlı işler.

 7. Misafir
  Bu uygulama afrikanin bazi yerlerinde bir kulturdur.ornek getirdiginiz hadislerin hicbiri sahih degildir.bazi yerlerin kulturunu dinin geregi gibi sunmanin vebalide buyuktur.saglik acisindan zararlidir kadinin cinsel istegini bitirir,bu uygulama nedeniyle olenlerde cok olmustur.kadin sunnetinin yapildigi bazi ulkelerde zararlarindan dolayi bu uygulama yasaklanmistir.dine bidat sokmayin biraz arastirin!!!!

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23

islamda kadın sünneti

kadınlar sünnet olur mu

islamda kadın sünneti var mı

kadinlar sunnet olur mu

kadınlar sünnet olurmu

kadın sünneti islamda var mı

islamda kadin sunneti