+ Yorum Gönder
Soru - Cevap İslamiyet ve Fetva Soru ve Cevapları Kategorisinden Tecavüze uğrayan kıza, kadına günah yazılır mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  DangeR
  bir mum ışığı
  Reklam

  Tecavüze uğrayan kıza, kadına günah yazılır mı?

  Reklam

  Tecavüze uğrayan kıza, kadına günah yazılır mı? Mumsema Soru: Tecavüze uğrayan kıza günah yazılır mı? Bu durumda olan birinin ne yapması gerekir?
  Cevap: Tecavüzcüye verilecek cezayı aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.
  Tecavüze uğrayan bir kızın/kadının ise hiçbir sorumluluğu, günahı yoktur. Allah Teâlâ Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyurmaktadır:
  “Allah, kimseye gücünün yeteceğinden fazlasını yüklemez.” (Bakara, 2/286)
  Bu durumda olan kız, elinden geldiği kadar ibadetlerini yaşamalı ve vakti geldiğinde evlenmelidir. Evlenirken de tecavüze uğradığını söylemesi gerekmez. Çünkü dinimize göre kocası dahi olsa hiç kimse ona neden bakire olmadığını soramaz.

  S.vakfı

 2. 2
  ZİREGÜL
  Kıdemli Üye

  Cevap: Tecavüze uğrayan kıza, kadına günah yazılır mı?


  Reklam


  kadının budurumda ne günahı olabilirki ona bu şekilde yaklaşan kişiye allah hesap muhakkak soracaktır bu dünyada da ahirettede sebep olduğu acının cezasını çekecektir

 3. 3
  Misafir
  evli bir kadinim komsumun esi tarafindan tehditle zorla tecavuze ugradim bunun bnm acimdan ne turlu bir cezasi yada hukmu var ne yapmaliyim dunyam karadi sanki

 4. 4
  klav
  Özel Üye
  Komşunuz evinize kocanızın yanına geldiğinde beraber oturur musunuz. Yanında giyinik veya açıkmısınız. Onunla kadın olarak konuşur musunuz. Evinize islami kurallara göre mi girip çıkılıyor.?
  Herşey dediğiniz kadarsa mağdur ve mazlumsunuz. Elinizden bir şey gelmemiştir. Rabbim yardımcınız olsun.

 5. 5
  Misafir
  Eniştem beni yalnız yakaladığı zaman; önce "yanıma otur" dedi. Hal hatır sordu. Sonra ellerimi tuttu, eliyle göğüslerimi elledi, dudaklarımdan öptü. Bunu 2 sene boyunca tekrarladı. Bu adam namazında niyazında ama bunu yaptı. Bu durumu aileme anlattım ama onlar hiçbir şey olmamış gibi onunla diyalog kurmaya devam ediyor. Annem kızıyor ama babam hiç umursamıyor. O adam böyle hareketler yaparken çok korktum, sanki elim kolum bağlıydı hiç tepki veremedim. Bu olay başıma geldiği için kendimi çok suçlu hissediyorum, çok utanıyorum, özellikle çevremdeki erkeklerden. Yani ben de bu konuda suçlu muyum, günahkar mıyım ne yapmalıyım?

 6. 6
  Misafir
  Eniştem beni yalanız yakaladığı zaman; önce "gel yanıma otur" dedi. Hal hatır sordu. Sonra ellerimi tuttu, göğsüme dokundu ve dudaklarımdan öptü. Bunu 2 sene boyunca her yalnız yakaladığında tekrarladı. O esnada çok korktum, elim kolum bağlıydı sanki hiçbir tepki veremedim. Bu adam namazında niyazında bir insan ve 6 çocuk babası ama bana bunu yaptı. Bunu aileme anlattım, annem kızıyor ama babam hiçbir şey olmamış gibi onunla diyalog kurmaya devam ediyor. Ara sıra o adamla yüz yüze geliyoruz. Çok utanıyorum, kendimi çok suçlu hissediyorum. Özellikle çevremdeki erkeklerden çok utanıyorum. Bu durumda benim suçum var mı? Bana günah yazılır mı? Ne yapmalıyım.

 7. 7
  arifselim
  Yönetici
  Böyle bir şeye asla müsaade etme. Eğer ailenden kimse sana destek olmuyorsa bunu sana destek olacak çok güvenilir birisine anlatmalısın. Bu hem haramdır ve hemde çok çirkindir. Ayrıca tecavüz etmek zina günahından kat be kat büyük günahtır. İnsanın namazı eğer ahlakını ve amelini iyileştirmiyorsa o namazının ona faydası yoktur. Nice namaz kılanlar vardır ki sırf gösteriş olsun diye kılarlar. Bu namaz kılan insanları kötü yapmaz. Ama bu günahı işleyen o şahıs için hem dünyada rezillik ve sıkıntı hemde ahirette şiddetli bir azap vardır.

 8. 8
  Misafir
  Aynısı bende oldu amcam 3 kardeşime de yaptı.ama annem bunu bile bile babam vefat ettikten 2 ay sonra onunla evlendi. Hala da bizimle yaşıyor el tacizinde bulunuyor.annem hiçbir şey yapmıyor.günahı onlara tabiki de. Eğer hala izin veriyorsan günah olduğunu bildiğin halde sana da günah ve haramdır. Umarım tez zamanda kurtulursun o iblisten.😐

 9. 9
  Misafir
  İslamda her hatanın bir bedeli vardır.evli ve komşunuz tarafından tecavüze ugramışsanız kocanızın sizin üzerinizde kul hakkı oluşmuştur.bir şekilde bu konuyu konuşup geregini yapmanız en güzel olanı

+ Yorum Gönder

tecavüze uğramak günah mı

tacize uğramak günah mı

bir kıza tecavüz etse kıza günah yazilurmi