+ Yorum Gönder
Soru - Cevap İslamiyet ve Fetva Soru ve Cevapları Kategorisinden Tecavüze uğrayan kıza, kadına günah yazılır mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. DangeR
  bir mum ışığı
  Reklam

  Tecavüze uğrayan kıza, kadına günah yazılır mı?

  Reklam

  Tecavüze uğrayan kıza, kadına günah yazılır mı? Mumsema Soru: Tecavüze uğrayan kıza günah yazılır mı? Bu durumda olan birinin ne yapması gerekir?
  Cevap: Tecavüzcüye verilecek cezayı aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.
  Tecavüze uğrayan bir kızın/kadının ise hiçbir sorumluluğu, günahı yoktur. Allah Teâlâ Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyurmaktadır:
  “Allah, kimseye gücünün yeteceğinden fazlasını yüklemez.” (Bakara, 2/286)
  Bu durumda olan kız, elinden geldiği kadar ibadetlerini yaşamalı ve vakti geldiğinde evlenmelidir. Evlenirken de tecavüze uğradığını söylemesi gerekmez. Çünkü dinimize göre kocası dahi olsa hiç kimse ona neden bakire olmadığını soramaz.

  S.vakfı

 2. ZİREGÜL
  Kıdemli Üye

  Cevap: Tecavüze uğrayan kıza, kadına günah yazılır mı?


  Reklam


  kadının budurumda ne günahı olabilirki ona bu şekilde yaklaşan kişiye allah hesap muhakkak soracaktır bu dünyada da ahirettede sebep olduğu acının cezasını çekecektir

 3. Misafir
  evli bir kadinim komsumun esi tarafindan tehditle zorla tecavuze ugradim bunun bnm acimdan ne turlu bir cezasi yada hukmu var ne yapmaliyim dunyam karadi sanki

 4. klav
  Özel Üye
  Komşunuz evinize kocanızın yanına geldiğinde beraber oturur musunuz. Yanında giyinik veya açıkmısınız. Onunla kadın olarak konuşur musunuz. Evinize islami kurallara göre mi girip çıkılıyor.?
  Herşey dediğiniz kadarsa mağdur ve mazlumsunuz. Elinizden bir şey gelmemiştir. Rabbim yardımcınız olsun.

+ Yorum Gönder
tecavüze uğramak günah mı