+ Yorum Gönder
Namazlar ve Farz Namazlar Kategorisinden Vakit Namazından Önce Kaza Namazı Kılınır Mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Hesna
  Kıdemli Üye
  Reklam

  Vakit Namazından Önce Kaza Namazı Kılınır Mı?

  Reklam

  Vakit Namazından Önce Kaza Namazı Kılınır Mı? Mumsema Kaza namazlarını mümkün mertebe geciktirmemek, her ne sûretle ve sebeple olursa olsun, vaktinde kılınmayan bir namazı ilk fırsatta kaza etmek farzdır. Kaza namazı borcunun çok olması, yeni kazaları da meçhulde bırakmayı gerektirmez.

  Kaza namazı kılmanın hiçbir şekilde belirli bir vakti, saati ve şekli yoktur. Üç kerahet vaktinin dışında her vakitte, her şartta, her durumda, her vaktin kaza namazı kılınabilir. Hatta Şafiîlere göre kerahet vakitlerinde de kaza namazı kılınabilir. Yani kişi müsait olunca her vakit, her türlü kaza namazı kılmak için en eşref ve en mümtaz vakittir. Vakit namazından önce dilediği vaktin kazası kılınabileceği gibi; vakit namazı kılındıktan sonra da dilediği vaktin kazası kılınabilir. Bir defada bir günlük veya birkaç günlük namazın kazası da kılınabilir.

 2. Hesna
  Kıdemli Üye

  --->: Vakit Namazından Önce Kaza Namazı Kılınır Mı?


  Reklam


  Kaza namazı içinde olduğunuz vaktin namazından öncede sonrada kılınabilir.

 3. Ecrinim
  Hüvel Baki..
  Kaza namazı kılmanın hiçbir şekilde belirli bir vakti, saati ve şekli yoktur. Üç kerahet vaktinin dışında her vakitte, her şartta, her durumda, her vaktin kaza namazı kılınabilir.

  bilgiler için Allah c.c. razı olsun kardeşim

 4. Misafir
  Bir konu bu kadar mı açıklanır, kalbimi yumuşattınız Allah razı olsun Teşekkürler...

 5. Misafir
  Ben şafii mezhebindeyim bir namazı unutarak veya uykuda kalarak vaktinde kılmamışsam bir başka vaktin namazına girmişse ilk önce kazamı yoksa vakit namazı mı kılınır lütfen acil cevap yazın

 6. arifselim
  Yönetici
  İlk önce önce içerisinde olduğun farz namazını kıl ve daha sonra da üzerine kaza olarak kalanı namazlarını kaza et. Tersi şeklinde de olsa namaz sahihtir.

+ Yorum Gönder
kaza namazı vakit namazından önce mi kılınır,  kaza namazı vakit namazından önce mi sonra mı kılınır,  kaza namazı vakit namazından sonra mı kılınır,  kaza namazı vakit namazından sonramı kılınır,  kaza namazı önce mi kılınır,  kaza namazı vakit namazından öncemi kılınır,  kaza namazı farzdan önce mi sonra mı kılınır