+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Namazlar ve Farz Namazlar Kategorisinden Sabah namazı vakti-İmsak vakti girince sabah namazı kılınabilir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Sabah namazı vakti-İmsak vakti girince sabah namazı kılınabilir mi?

  Reklam  Cevap: Sabah namazı vakti-İmsak vakti girince sabah namazı kılınabilir mi? isimli konu Mumsema.com Cevap: Sabah namazı vakti-İmsak vakti girince sabah namazı kılınabilir mi?
  kısa ve öz bilgi. Allah razı olsun.

 2. musab
  Hadis Öğrencisi

  Cevap: Sabah namazı vakti-İmsak vakti girince sabah namazı kılınabilir mi?


  Reklam


  Alıntı Kaye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  ya hoca benim tanığım bir hoca bana hanefi olduğumu bildiği için dedi sabah namazını vakti girince kılabilirsin ben vakti girince kılıyorum ezan okuyorum sonra kıölıyorum bu ne demek
  Asıl ben soruyorum senin yazdığın ne demek?Zaten vakit girince kılınır.Vakit girmemişse kılınmaz.Yani hocanın sen Hanefisin vakit girince kılabilirsin demesi ne anlama geliyor.Ben Şafi olsam vakit girdiğinde kılamaz mıyım?

  Hanefiler sabah namazını geç kılmak daha faziletlidir der.

  Cumhur ise,yani Şafi,Hanbeli ve Malikiler imsak vakti girer girmez kılmak daha faziletlidir der.Mesele kılarsın kılamazsın meselesi değil,fazilet meselesi.

 3. @hmet
  Üye
  imsak vakti girince sabah namazı kılınır çünkü vakit imsak ile girer.

 4. Misafir
  Sabah namazı vakti takvimdeler erken veriliyor sanki, çünki gecenin karanlığı hafif beyazlaşması lazım ? yani hafif ağarması beyazlaşması lazım gökyüzünün.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
sabah namazi vakti,  imsak vakti girince sabah namazı kılınır mı,  sabah namazı vakti,  imsak vaktinde sabah namazı kılınır mı,  sabah namazı imsak vaktinde mi kılınır,  sabah namazı saati,  imsak girince sabah namazı kılınır mı